هدف آمریکا از بین بردن اقتصاد ایران است

تحلیلگر مسایل اقتصادی گفت: آمریکا با استفاده از سلاح پولی و تروریسم اقتصادی به دنبال از بین بردن اقتصاد ایران است.

هدف آمریکا از بین بردن اقتصاد ایران است - America's goal is to destroy Iranian economy

هدف آمریکا از بین بردن اقتصاد ایران است – America’s goal is to destroy Iranian economy

به گزارش آسمونی:«ساسان شاه ویسی» روز دوشنبه در همایش «آمریکا و جنایت‌های قرن» یکی از مهم‌ترین مسائل کشور را مخاطره اقتصاد ملی دانست و افزود: این امر در مهندسی و معماری رژیم آمریکا اتفاق افتاده است.

وی در تقسیم بندی از بحث تروریسم و راهبرد تروریسم و بهره گیری آمریکا از آن به عنوان یک سلاح پولی اظهار داشت: تعرفه‌های تجاری و نظم تجاری، در حال تغییر دادن جهان است. اقتصاد جهانی دچار از دست رفتگی بزرگ شده است و آنها اباندارند که با ثروت جهان بازی کنند.

تحلیلگر مسائل اقتصادی ادامه داد: وزارت نفت آمریکا برای اجلاس اخیر اوپک نامه‌ای نوشت و تروریسم نفتی را خواستار شد تا تغییر جدید در رویکرد مهندسی نفت ایجادکنند.

شاه ویسی تروریسم را مبتنی بر عدم قطعیت‌ها، کشمکش و باورمندی دانست و اظهارداشت: این تروریسم سعی می‌کند خود را نشان دهد و کارکردهای مختلفی برای آن مطرح می‌شود.

وی تصریح کرد: آمریکا با جنگ اقتصادی ارزش پول و اقتصاد ایران را هدف گرفت؛ لذا داخل کشور روی همین موضوع FATF دو دسته شدند یک عده بخاطر ایجاد کارکردها در سازوکار بانکی می‌گویند بپذیریم و عده‌ای نمی‌پذیرند.

این استاد دانشگاه مهم‌ترین موردی را که تروریسم اقتصادی دنبال می‌کند فرسایش نسبت به قطعیت‌های محکوم در کشور دانست و گفت: راهبرد دوم اقدام به ارعاب است؛ یعنی اینکه نسبت به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی در سطح جامعه تردید ایجاد می‌کنند.

شاه ویسی با بیان اینکه فرض دیگر، ایجاد تحریک است، یادآور شد: زمانی که بیش از ٢ میلیون رأس دام در کشور وجود داشت شاهد صف گوشت بودیم.

وی با طرح این پرسش اگر کسی بخواهد از این تروریسم کاربردی ایجاد کند چه راهبردی باید دنبال کند، خاطرنشان کرد: امروز اگر چین توانست ١٤ هزار میلیارد تومان سرمایه ایجاد کند از معبر اقتصاد بود و مهم‌ترین پاشنه آسیب هر کشوری اقتصاد آن کشور است.

این استاد دانشگاه گفت: ابزار جدیدی به نام سلاح پول در جنگ و تروریسم اقتصادی تعریف شده که یک وجه آن دلار است.

شاه ویسی تاکید کرد که باید هوشیار باشیم که در مسیر نهادهایی که اقتصاد جهان روان سازی و تحریک پذیری می‌کند و حداقل اقتصاد موجود جهان را روغن کاری می‌کند، نرویم چون اگر سر این روغن کاری را سر خود بگیریم، با این کار سر خودمان را از بین می بریم.

وی خاطرنشان کرد: قرار نیست براندازی دلار را در سطح جهان داشته باشیم، ما می‌گوئیم با چیزی که نقش اقتصاد ملی را با چالش مواجه می‌کند، مقابله می‌کنیم.

همایش «آمریکا و جنایت‌های قرن» به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی از سوی مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها در دانشکده پلی تکنیک دانشگاه امیرکبیر برگزار شد.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایرنا

نظر خودتان را ارسال کنید