انریکه ایگلسیاس

آنا کورنیکوا ستارهٔ تنیس اهل روسیه همسر انریکه ایگلسیاس است. این زوج صاحب دو فرزند به نام‌های نیکولاس و لوسی هستند آنها سال ها است که با هم زندگی می‌کنند. آنا یکبار به خاطر موزیک ویدئو آهنگ addicted انریکه را ترک کرده ولی دوباره به زندگی باهم ادامه دادند.

انریکه ایگلسیاس-enrique iglesias

انریکه ایگلسیاس-enrique iglesias

▪ نام: انریکه ایگلسیاس Enrique Iglesias

▪ نام کامل: انریکه میگل ایگلسیاس پریسلر Enrique Miguel Iglesias Preysler

▪ اسامی مستعار: E-KIKE – SUPER NOVA – QUIQUE

▪ تاریخ تولد: ۸ می ۱۹۷۵

▪ محل تولد: مادرید اسپانیا

▪ قد: ۱۸۸ سانتی متر

▪ شغل: خواننده، ترانه سرا، بازیگر

▪ سبک: لاتین، دنس، پاپ.

▪ علت شهرت: ترانه BAILAMOS در سال ۱۹۹۹

▪ تحصیلات: دانشگاه میامی در رشته مدیریت بازرگانی. (اما پس از یک سال ترک تحصل کرد)

عکاسی از انریکه ایگلسیاس توسط یک ایرانی

عکاسی از انریکه ایگلسیاس توسط یک ایرانی

قدردانی انریکه ایگلسیاس از ایرانی ها :

انریکه ایگلسیاس، دو عکس که توسط یک عکاس ایرانی به نام «دریا صابونیها» گرفته شده را منتشر کرد و در کنار استیکر پرچم ایران نوشت:

“ThankYou @daryasabooniha for these photos and thank you to all my fans in #Iran🇮🇷 for your endless dedication to make it to shows!!!! love you guys.”

ممنون از دریا برای این عکس‌ها و ممنون از تمام طرفدارانم در ایران برای فداکاری بی‌پایانتان که خود را به اجرا ها می رسانید، دوستتان دارم.

بیوگرافی انریکه ایگلسیاس

بیوگرافی انریکه ایگلسیاس

انریکه ایگلسیاس خواننده و ترانه سرا در هشتم ماه مه ۱۹۷۵ در مادرید (اسپانیا) از تبار اروپایی-آسیایی متولد گردید.
پیشهٔ انریکه ایگلیساس در کمپانی مستقل فنوسویا شروع شد که به او یاری کرد تا به یکی از محبوب‌ترین هنرمندان آمریکای لاتین و بازار لاتین ایالات متحده تبدیل شود، با فروشی که بیش‌تر از اکثر آلبوم‌های اسپانیولی دیگر هنرمندان در آن دوره زمانی بود. پیش از سال ۲۰۰۰ او گذاری به جریان اصلی بازار انگلیسی زبان کرد و یک قرارداد منحصربه‌فرد را برای چند-آلبوم با شرکت یونیورسال میوزیک به مبلغ بی‌سابقهٔ ۴۸٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار امضا کرد تا بخش لاتین این شرکت آلبوم‌های اسپانیولی وی و شرکت اینتراسکپ آلبوم‌های انگلیسی او را منتشر نماید.

۵ آهنگ ایگلسیاس در جایگاه شماره یک در ردهٔ جدول بیلبورد دارد، و رکورد ارائه ۱۷ تک آهنگ شماره یک اسپانیولی را در جدول ترک‌های داغ لاتین بیلبورد را داراست. آلبوم‌های او هم اینک بیش از 100 میلیون نسخه فروخته‌اند که او را پرفروش‌ترین هنرمند موسیقی اسپانیولی‌زبان در جهان می‌گرداند.

کودکی انریکه ایگلسیاس

کودکی انریکه ایگلسیاس

ایگلسیاس پسر خوانندهٔ معروف اسپانیایی خولیو ایگلسیاس و روزنامه نگار فیلیپینی، ایزابل پریسلر است. او در مادرید اسپانیا به دنیا آمد و والدین او وقتی سه ساله بود، از هم جدا شدند. پس از خبر وسیع ربوده شدن پدر بزرگ او دکتر خولیو ایگلسیاس پوگا توسط اتاباسک (که البته دو هفته بعد بدون هیچگونه صدمه‌ای پیدا شد)، او در سال ۱۹۸۳ در سن ۸ سالگی به میامی، فلوریدا، در ایالات متحده، نقل مکان کرد تا با پدر خود زندگی کند. با این حال پدرش به ندرت در خانه بود و او توسط دایه‌ای به نام الویرا الوارز پرورش یافت. و به مادر خود در هر تابستان سر می‌زد.

آغاز فعالیت او به جز خودش 1 خواهر و 1 برادر داشت که همگی پس جدایی مادر با پدرشان زندگی کردند.
در میامی، ایگلسیاس از نعمت و تجمل فرزند یک میلیونر بودن لذت می‌برد ولی بعدها ذوق و قریحهٔ خود را برای چیزهای ساده تری توسعه داد، حقیقتی که بعدها نمای کنسرت او را با ظاهر شدن در البسهٔ ساده مانند تی شرت‌های نخی سپید و جین جلوه گر شد.
تا به الان رابطه انریکه با پدرش سرد بوده و دیده شده که آنها در یک سالی برای آهنگ برتر با هم رقابت کردند که البته خولیو برنده آن جایزه شد.

کمی نیز به گذشته برگردیم:

هـنـگامی کـه پدر بزرگ انریکه توسط آدم ربایان ربوده شد (الـبـتـه وی صحیح و سـالـم آزاد گشـت) وی و خانواده اش تصـمـیـم گرفتند در سال ۱۹۸۵ به میامی آمریکا نقل مکان کـنـند. انـریـکـه بـه سبـب شـهرت و ثروت پدرش، ژولیو، در رفــاه کــامــل گـذران زنـدگـی کـرده اسـت. وی در سـن ۱۵ سـالـگـی بـطور پنهانی به سرودن شعر میپرداخت. انریکه نخـسـتـیـن آلـبـوم خـود را بـه زبـان اسپانیایی در سن ۲۱ ســالـــگـی و در ســال ۱۹۹۵عــرضــه کــرد کـــه ENRIQUE IGLESIAS نـام داشـت. پـس از چـنـدی بــا اجــرای تــرانــه BAILAMOS مشهور گشت.

پیشه هنری

در هنگامیکه در دانشگاه میامی، مشغول به تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی بود، تصمیم گرفت حرفهٔ موسیقی خود را دنبال کند اما فاقد سرمایه لازم برای ضبط یک نمونه نوار بود. چون خواسته بود که بلند پروازی خود را از خانواده‌اش پنهان نگه دارد از دایه خود، الیوارس، ۲۰۰۰ دلار قرض کرد. آزمایش خوانندگی او را، مدیر برنامهٔ آیندهٔ او، فرمن مارتی‌نز انجام داد و تحت تأثیر کار انریکه قرار گرفت. با نام مستعار «انریکه مارتی نز»، این دو ترانه نمونه او را برای شرکت‌های مختلف ضبط فرستادند. ماه‌ها بعد، ایگلسیاس قرار دادی با فونوسیواامضاء کرد و سپس به تورنتو، کانادا رفت تا نخستین آلبوم خود را در کمال گمنامی ضبط کند.
به خواست وی برای کم اهمیت کردن نسب خانوادگی وی، ایستگاه‌های رادیو او را تنها با نام انریکه معرفی نمودند.

وضعیت شهرت

انریکه ایگلسیاس در ۶ ژوئن ۲۰۱۰ :

او چند بار در رسانه‌ها به‌صورت مهمان خود را نشان داده‌است. او در برنامه تلویزیونی (تاک شو)اپرا وینفری مهمان بوده که با غافل‌گیری یکی از طرفداران خود، همهٔ روز را با او گذراند. همچنین در پریمیوس یووتنود نیز حضور پیدا کرده و مهمان موسیقی آخرین پخش شوی تلویزیونی دیگو مارادونا در آرژانتین بوده‌است.
او در چندین آگهی تبلیغاتی برای عطر تامی هیلفیگر به نام True Star Man (ستارهٔ راستین مرد) ظاهر شده‌است که آن را تصدیق می‌کند در حال پخش آهنگ زمینهٔ «Ring My Bell» (صدای زنگ من ) که یکی از ترانه‌های آخرین آلبوم او می‌باشد. هم چنین در سری آخر Extreme Makeover:Home Edition (بازسازی شدید: ویرایش خانگی) با خواندن ترانه‌ای به نام «Somebody’s Me» (اون یه نفر منم) باز از آخرین آلبومش حضور داشته‌است.
اخیراًٌ در کنسرت‌های یکبارهٔ خود در ایتالیا، اروگوئه و اسرائیل هم چنین در جشنی از شبکه تلویزیونی MTV در بندر مالاگا در جنوب اسپانیا همراه با پائولینا روبیو زنده خوانده‌است و سری کنسرت‌های خود را در ایالات متحده اتمام کرده‌است. «تور برای طرفداران» او شامل مجموعهٔ بسیاری از آهنگ‌های قدیمی‌تر وی و نیز ترانه‌های تازهٔ او در انگلیسی و اسپانیایی بود.
وی در فیلم روزی روزگاری در مکزیک (2003) (Once Upon a Time in Mexico)نقش کوتاهی بازی کرد، ایگلسیاس در قسمت مورخ ۷ مه ۲۰۰۷ «دوتا و نصفی مرد» (Two and a half men) با نقش یک تعمیرکار بنام«فرناندو» ظاهر شد.و همینطور در دو قسمت از سریال کمدی how i met your mother بازی کرده است.
نخستین تک آهنگ از آلبوم تازهٔ او اینسومنیاک به نام « آیا می‌دونی؟ (ترانهٔ پینگ پنگ)» منتشر شده در ۱۲ ژوئن ۲۰۰۷ اولین بار در رادیوی رایان سیکرست KIS-FM در ۱۰ آوریل ۲۰۰۷ پخش گردید. همچنین در کنسرت Live Earth ,German leg در هامبورگ در ۱۵ مه ۲۰۰۷ اجرا داشته است. انریکه ترانهٔ «آیامی‌دونی؟» (Do you know?) و «Hero (قهرمان)» را در نوار زندهٔ سری تلویزیونی آمریکایی رقص با ستارگان (Dancing with Stars) خوانده‌است.

۱) وی ترانه QUIZAS را در رابطه با پدرش خوانده است.
۲) وی پیش از سال ۲۰۰۳ دارای یک خال روی گونه راست بود که آن را به توصیه پزشکان برداشت.
۳) انریکه صاحب دو سگ میباشد.
۴) انریکه اغلب اشعار آلبومهایش را خود می سراید.

▪ جوایز دریافتی:
۵ بار PREMIOS ERES ۶ بار WORLD MUSIC AWARD ۴ بار BILLBOARD AWARD LATIN GRAMMY یک بار.

▪ فیلمهایی که وی در آنها ایفای نقش کرده:
ONCE UPON A TIME IN MEXICO(۲۰۰۳) A TRIBUTE TO HEROES(۲۰۰۱)

خانواده و اطرفیان انریکه ایگلسیاس

خانواده و اطرفیان انریکه ایگلسیاس

▪ نام پدر: JULIO IGLESIAS
ـ شغل: خواننده بلند آوازه اسبق

▪ نام مادر:ISABEL PRESYLER—– اهل فیلیپین.
پدر و مادر انریکه در سال ۱۹۷۹ از یکدیگر جدا شدند.

▪ برادرها: JULIO IGLESIAS ,JR-MICHAEL ALEXANDER

ـ برادرهای ناتنی: MIGUEL ALEJANDRO-RODRIGO

▪ خواهرها: ANNA-TAMARA-CHABELI

ـ خواهر های ناتنی: VICTORIA-CRISTINA

آنا کورنیکوا همسر انریکه ایگلسیاس

آنا کورنیکوا همسر انریکه ایگلسیاس

او همسر آنا کورنیکوا ستارهٔ تنیس اهل روسیه است. این زوج صاحب دو فرزند به نام‌های نیکولاس و لوسی هستند آنها سال ها است که باهم زندگی می‌کنند. آنا یکبار به خاطر موزیک ویدئو آهنگ addicted انریکه را ترک کرده ولی دوباره به زندگی باهم ادامه دادند.

فرزندان دوقلوی انریکه ایگلسیاس و آنا کورنیکوا

فرزندان دوقلوی انریکه ایگلسیاس و آنا کورنیکوا

آلبوم‌های انریکه ایگلسیاس

آلبوم‌های انریکه ایگلسیاس

Enrique Iglesias (انریکه ایگلسیاس) (۱۹۹۵)
Vivir (زیستن) (۱۹۹۷)
Cosas del Amor (چیزهایی از عشق) (۱۹۹۸)
Enrique (انریکه) (۱۹۹۹)
Escape (گریز) (۲۰۰۱)
Quizas (شاید) (۲۰۰۲)
Seven (هفت) (۲۰۰۳)
Insomniac (بی خواب) (۲۰۰۷)
Euphoria (خوشحالی) (۲۰۱۰)
Sex and Love (هوس و عشق) (۲۰۱۴)

5/5 ( 1 نظر )


منبع : چهره ها آسمونی

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: taraneh
  13 مهر 1395

  اگه عکسو ویدیوواخبار به روز انریکه رو میخواین بیاین به این آدرسی که میگم فالو کنید اینستاگرام taranehbozorgmehr_enrique حتما فالو کنید ?

 2. نویسنده دیدگاه: ماندانا
  18 شهریور 1394

  من اصن فک نمیکردم انریکه 40سالش باشه خیلی جوون تر میزنه اخه…عاشق صداشم خیلی عالیهههههه

 3. نویسنده دیدگاه: یاس
  24 تیر 1394

  نمیدونم صداش عالیه

 4. نویسنده دیدگاه: علی
  03 تیر 1394

  هم صداش قشنگه هم قیافش .اون جزو خواننده های مورد علاقه من است

 5. نویسنده دیدگاه: جلسا
  10 بهمن 1393

  وای خدایا من عاشقششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششمم
  شنیدم 40 سالشه درسته ؟؟

 6. نویسنده دیدگاه: maryam ghasemi
  23 دی 1393

  یکی از هنرمندای مورد علاقمه..انریکه بی نظیره ..فوق العاده س

 7. نویسنده دیدگاه: محیا
  16 دی 1393

  به نظرم انریکه فوق العادست.از همه مهم تر خیلی ساده و مردمیه برخوردش باطرفدارانش تحسین بر انگیزه.(برعکس هنرمندای مااااااااااااا)

 8. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  14 آبان 1392

  همه چیزش فوق العادس عاشقشششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششم :* :* <3 <3

 9. نویسنده دیدگاه: ماهورا
  11 آبان 1392

  نمیشناسمش. جهت افزایش اطلاعاتبیوگرافیشو خوندم. 8) 8)

 10. نویسنده دیدگاه: پریا
  14 مهر 1392

  من عاشق انریکم

  • نویسنده دیدگاه: جلسا
   10 بهمن 1393

   حق داری چون هم صداش خوبه هم قیافش

   • نویسنده دیدگاه: ناشناس
    03 مرداد 1395

    میگن توی فیلم دوتا ونصف مرد بازی کرده در نقش فرناندو تعمیر کار ضاهر شده ولی من دیدمش اصلا انریکه نبود توش دوتا اینطور اسمی فیلم داریم لطفا جواب بدید

 11. نویسنده دیدگاه: elham
  12 مهر 1392

  من روانی انریکم همه اخلاقاشم میدونم همه چیز دربارش میدونم فوق العادست فوق العادهفکر نکنی تو ایران طرفداری مثل من داشته باشه 😳 😛 😀

 12. نویسنده دیدگاه: مژده
  11 مهر 1392

  سلام واقعا عاشقشم تشکر

 13. نویسنده دیدگاه: vooroojak
  10 مهر 1392

  elahi ghorboonesh beram man kheyli Enrique ro diist daram ahang hash mahshare 🙂

 14. نویسنده دیدگاه: محمدرضا
  09 مهر 1392

  یکی از هنر مندان مورد علاقه من هست اهنگ Ring My Bell فوق العاده هستش.

نظر خودتان را ارسال کنید