لیگ ملت های والیبال ؛ ایران 0 – 3 آمریکا

به گزارش ورزشی آسمونی ، تیم ملی والیبال کشورمان عصر امروز به مصاف تیم قدرتمند آمریکا رفت که طی این مسابقه با شکست سه بر صفر ، بازنده از زمین مسابقه خارج شد .

ست اول مسابقه با برتری تیم آمریکا آغاز شد . تیم ایران با اندکی تغییر نسبت به بازی قبل و حضور سعید معروف در زمین بازی را آغاز کرد که 4 بر 2 از تیم آمریکا عقب افتاد . اما در ادامه تیم ایران بهتر کار کرد و موفق شد امتیاز هشتم را زود تر از حریف خود کسب کند تا زنگ وقت استراحت اول به صدا در بیاید . اما تیم آمریکا بعد از وقت استراحت بازی را در اختیار گرفت و در امتیاز 12 با ایران برابر شد و موفق شد با ایجاد اختلاف یک امتیازی در پوئن 16 به وقت استراحت دوم برسد . همچنان برتری تیم آمریکا در ادامه ست استوار بود که تیم ایران موفق شد در امتیاز 24 با حریف خود برابر شود اما در نهایت تیم آمریکا با امتیاز 27 بر 25 موفق شد ست اول را از آن خود کند .

تیم ایران ست دوم را جنگنه آغاز کرد و دو امتیاز پیاپی را از آن خود کرد و همچنان عملکرد خوب خود را ادامه داد تا اختلاف سه امتیازی را در همان اوایل ست دوم ایجاد کند . بعد از اتمام وقت استراحت فنی تیم آمریکا همانند ست اول روحیه کافی را جهت برگرداندن نتیجه بدست آورد و موفق شد امتیازات را برابر کند . همین مسئله کافی بود تا تیم آمریکا رو به جلو حرکت کند و از ایران پیش بیافتد و امتیاز 16 را زود تر از تیم ایران به دست آورد . اما در ادامه تیم ایران روی حرکت عالی شفیعی و اسپک عبادی پور موفق شد در امتیاز 21 با تیم آمریکا برابر شود ولی در نهایت این تیم آمریکا بود که چهار امتیاز پیاپی را بدست آورد و با نتیجه 25 بر 21 پیروز ست دوم هم شد .

در ست سوم جواد کریمی به جای معروف وارد بازی شد . مطمئن بودن کولاکوویچ از صعود به دور بعد کمی از تلخی شکست در این مسابقه می کاست و جای نگرانی چندانی را باقی نمی گذاشت . تیم آمریکا اگر چه برای پیروزی به ست سوم آمده بود و خیلی زود و در امتیاز 5 اختلاف سه امتیازی را با ایران ایجاد کرد . همچنان برتری تیم آمریکا ادامه داشت تا اینکه تیم ایران موفق شد در امتیاز 14 ست را به تساوی بکشاند و در ادامه وقت استراحت را نیز با امتیاز 16 خود برقرار کند . برتری تیم آمریکا همانند دو ست قبلی از بعد از وقت های استراحت علنی می شد و تیم آمریکا موفق شد چندین امتیاز متوالی را از آن خود کند و این ست را نیز با نتیجه 25 بر 20 به پیروزی برسد تا تیم ایران شکست دیگر را تجربه کند و با عنوان دومی کار خود را در مرحله مقدماتی لیگ ملت ها به پایان برساند و آماده حضور در شیکاگو شود .

 

 

اختصاصی آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید