آیا پایتخت تعطیل می شود؟

معاون نظارت و پایش اداره حفاظت از محیط زیست استان تهران درباره احتمال تعطیلی ادارات پایتخت همزمان با افزایش آلاینده ازن توضیحاتی داد.

آیا پایتخت تعطیل می شود - Is the capital closed

آیا پایتخت تعطیل می شود – Is the capital closed

به گزارش آسمونی:محمد رستگاری معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران در رابطه با افزایش آلودگی هوا در شهر تهران و احتمال تعطیلی ادارات بر اثر افزایش آلاینده‌ها اظهار کرد: هم اکنون شاخص کیفی هوای تهران با عدد ۱۵۸ در شرایط ناسالم برای تمام گروه‌هاست.

وی افزود: آلودگی هوای تهران مربوط به آلاینده ازن است و این آلاینده نیز تا ساعت ۷ بعدازظهر در شهر تهران پایدار خواهد ماند، اما بعد از این ساعت شرایط به وضعیت سالم خواهد رسید.

رستگاری گفت: با توجه به اینکه کیفیت هوای تهران پایین تر از عدد ۲۰۰ است، احتمال تعطیلی ادارات وجود ندارد، چرا که ساعات کاری ادارات پایتخت معمولا از صبح آغاز می‌شود و آلاینده‌ گاز ازن از ظهر به بعد افزایش می‌یابد.

وی بیان کرد: امروز نیز به دلیل وجود پدیده گرد و غبار آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون افزایش پیدا کرده بود.

معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: آلاینده ازن تحت تاثیر عوامل اقلیمی و شرایط جوی افرایش پیدا می‌کند، به همین دلیل نمی‌توان آن را مدیریت کرد، اما می‌توانیم مواد اولیه تولید ازن (دی اکسید نیتروژن وگاز‌های فرار) را کم و برای آن برنامه‌ای در نظر گرفت.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید