حمله تند قطر به امارات و عربستان در ژنو

یک مقام قطری گفت که عربستان، امارات و بحرین اعلامیه جهانی حقوق بشر و معاهده بین‌المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را به شدت نقض می‌کنند.

حمله تند قطر به امارات و عربستان در ژنو - Qatar's severe attack on the Emirates and Saudi Arabia in Geneva

حمله تند قطر به امارات و عربستان در ژنو – Qatar’s severe attack on the Emirates and Saudi Arabia in Geneva

به گزارش آسمونی:به نقل از روزنامه الوطن قطر، محمد السعدی رئیس اداره همکاری های بین المللی در کمیته ملی حقوق بشر قطر طی سخنانی در چهل و یکمین دوره شورای حقوق بشر در ژنو گفت: امارات به نقض رأی دیوان کیفری بین المللی ادامه می دهد.

دیوان کیفری بین المللی بیست و سوم جولای سال گذشته میلادی امارات را ملزم کرد که به دانشجویان قطری اجازه از سرگیری تحصیلات خود در این کشور را بدهد و همچنین اشخاصی که خسارت دیده اند بتوانند به دادگاه های اماراتی رجوع کنند.

السعدی اظهار داشت: امارات تاکنون رأی دیوان کیفری بین المللی را اجرا نکرده و این به منزله نقض آشکار ماده 26 اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده 13 معاهده بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.

این مقام قطری گفت که کمیته ملی حقوق بشر قطر از سال 2017 الی 2018 میلادی، 513 مورد نقض ماده 26 اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده 13 معاهده بین‌المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از سوی کشورهای محاصره کننده به دلیل اقدامات یکجانبه علیه قطر ثبت کرده است.

وی گفت که عربستان، بحرین و امارات برخی دانشجویان قطری را که در پی اقداماتشان علیه قطر متضرر شده اند مجبور به خروج از این کشورها کرده و مانع تکمیل تحصیلاتشان شده اند.

این در حالی است که دوحه همه این اتهامات را رد کرده و آن را بی پایه و اساس خوانده است. از ابتدای این بحران کویت نقش میانجی را برای حل اختلافات بین قطر و چهار کشور شورای همکاری خلیج فارس ایفا کرده است، اما این بحران دیپلماتیک هنوز حل نشده است.

عربستان، بحرین، امارات متحده عربی، مصر و چند کشور عربی دیگر از پنجم ژوئن سال 2017 (دوشنبه 15 خرداد 96) پادشاهی قطر را به اتهام حمایت از تروریسم و داشتن روابط گسترده با ایران تحریم و روابط خود را قطع  کرده و عملا در محاصره اقتصادی، سیاسی و جغرافیایی قرار دادند.

5/5 ( 1 نظر )


منبع : تسنیم

نظر خودتان را ارسال کنید