لیگ ملت های والیبال ؛ ایران 3 – 0 بلغارستان ؛ به آینده بنگرید !

به گزارش ورزشی آسمونی ، تیم ملی والیبال کشورمان که با برد در برابر صربستان صعود خود به مرحله نیمه نهایی را قطعی کرده بود در شبی که ترکیبی جوان را راهی میدان کرده بود موفق شد تیم بلغارستان را با نتیجه 3 بر صفر شکست دهد .

ست اول مسابقه که آغاز شد نبود بازیکنان اصلی تیم احتمال عدم هماهنگی و وجود توازن را می داد که با گذشت در طول مسابقه این احتمال کم رنگ تر و کم تر می شد . البته تیم بلغارستان بازی را بهتر آغاز کرد و زود تر به امتیاز هشتم رسید تا وقت استراحت اول برقرار شود اما رفته رفته تیم ایران هماهنگ تر شد تا اینکه در وقت استراحت دوم اختلاف را به یک امتیاز رساند . در نهایت دو تیم در امتیاز 21 با هم برابر شدند و در هایت تیم ایران با امتیاز 25 بر 23 پیروز ست اول مسابقه شد .

ست دوم نیز با برتری بلغار ها آغاز شد و استراحت فنی با امتیاز هشتم برای بلغار ها فرا رسید اما بعد از وقت استراحت تیم ایران بود که بازی را برگرداند و 9 بر 8 پیش افتاد . امتیاز گیری های ایران ادامه داشت تا پوریا یلی امتیاز 18 را برای ایران به همراه بیاورد و حاشیه امنیتی 3 امتیازی را ایجاد کند . تیم بلغارستان بعد از از دست دادن چندین امتیاز ناگهان به خود آمد و اختلاف امتیاز را کمتر کرد تا کولاکوویچ درخواست استراحتی بدهد که موجب برد ایران با امتیاز 25 بر 23 در پایان این ست شود .

ست سوم با برتری تیم ایران آغاز شد . امتیاز گیری مجرد موجب شد تا اولین امتیاز برای تیم ایران به ثبت برسد و مسعود غلاوی با تک دفاعی عالی در ادامه کار ایران را به امتیاز 3 رساند . تیم بلغارستان که اصلا به دنبال شکست در این بازی نبود کمی بهتر کار کرد و وقت استراحت فنی اول را در امتیاز 8 بدست آورد . روند ناکامی های ایران همچنان ادامه داشت و اختلاف امتیاز به عدد 3 رسید تا کولاکوویچ سریعا درخواست وقت استراحت دهد . برتری تیم بلغارستان همچنان ادامه داشت اما تیم ایران رفته رفته به بازی برگشت و موفق شد اختلاف را به یک امتیاز برساند . در نهایت هم تیم ایران با امتیاز 25 بر 21 موفق شد تا پیروز این ست و میدان شود و قدرت تیم جوانان خود را نیز در عدم حضور تیم اصلی در زمین به رخ بکشد .

 

 

اختصاصی آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید