بیوگرافی مرحومه راضیه شیرمحمدی ، دارنده مدال برنز پارالمپیک لندن

راضیه شیرمحمدی در ۱ شهریور ۱۳۵۶ متولد شد، او در سن یکسالگی در اثر حادثه‌ای درون دستگاه مخلوط کن مرغداری که پدرش سرپرست آن بود افتاد و پای راست خود را از بالای زانو و پای چپ خود را از زیر زانو از دست داد. وی از سنین پایین فعالیت ورزشی خود را آغاز کرد بطوریکه از دوران راهنمایی تا دبیرستان در رشته والیبال ایستاده فعالیت می‌کرد و پس از آن با دعوت نایب‌رئیس هیئت والیبال مشهد به والیبال نشسته روی آورد و توانست جزو اولین نفرات تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران باشد

راضیه شیرمحمدی ورزشکار تیراندازی با کمان پارالمپیکی ایرانی و عضو تیم ملی تیراندازی با کمان جانبازان و معلولان ایران بود. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با راضیه شیرمحمدی این بخش آسمونی را مطالعه نمایید چرا که اطلاعات مفیدی در همین مورد تهیه کرده ایم.

بیوگرافی مرحومه راضیه شیرمحمدی ، دارنده مدال برنز پارالمپیک لندن

بیوگرافی مرحومه راضیه شیرمحمدی ، دارنده مدال برنز پارالمپیک لندن

بیوگرافی مرحومه راضیه شیرمحمدی ، دارنده مدال برنز پارالمپیک لندن

راضیه شیرمحمدی از سال ۲۰۰۶ به نمایندگی از ایران در مسابقات بین‌المللی شرکت کرد و از مهم‌ترین افتخارات وی می‌توان به مدال برنز پارالمپیک لندن و مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۷ اشاره کرد. وی در شامگاه ۳ تیرماه ۱۳۹۸ بر اثر سکته در مشهد درگذشت.

زندگی راضیه شیرمحمدی

راضیه شیرمحمدی در ۱ شهریور ۱۳۵۶ متولد شد، او در سن یکسالگی در اثر حادثه‌ای درون دستگاه مخلوط کن مرغداری که پدرش سرپرست آن بود افتاد و پای راست خود را از بالای زانو و پای چپ خود را از زیر زانو از دست داد. وی از سنین پایین فعالیت ورزشی خود را آغاز کرد بطوریکه از دوران راهنمایی تا دبیرستان در رشته والیبال ایستاده فعالیت می‌کرد و پس از آن با دعوت نایب‌رئیس هیئت والیبال مشهد به والیبال نشسته روی آورد و توانست جزو اولین نفرات تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران باشد اما پس از ۷ سال فعالیت در این رشته سرانجام به دلیل ساییدگی کمر که از عوارض استفاده از پروتز بالای زانو است مجبور به رها کردن والیبال نشسته شد. سپس در سال ۱۳۸۲ به صورت حرفه‌ای تیراندازی با کمان را آغاز کرد. راضیه شیرمحمدی در سال ۱۳۷۵ با با یک تکنسین ساخت پروتز ازدواج کرد و دارای دو فرزند بود. وی در سال ۱۳۹۳ برای مدت یکسال به دلیل مراقبت از فرزندش اعلام بازنشستگی کرد اما پس از یکسال با تغییر رشته از ریکرو به کامپوند به میادین قهرمانی بازگشت.

حضور راضیه شیرمحمدی در پارالمپیک

او در بازیهای پارالمپیک تابستانی لندن، سال ۲۰۱۲ میلادی عضو کاروان اعزامی ایران به این رقابتها بود. در ریکرو انفرادی با شکست برابر کمانداری از سوییس حذف گردید. اما در مسابقات تیمی این ماده، در کنار زهرا نعمتی و زهرا جوانمرد با پیروزی بر تیم ملی ایتالیا به عنوان سوم و نشان برنز دست یافت.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید