کوپا آمه ریکا ؛ برزیل – پاراگوئه ، پنالتی ها مانع صعود پاراگوئه 10 نفره

یک چهارم نهایی کوپا آمه ریکا 2019 / اختصاصی ورزشی آسمونی – مهدی زارعی

برزیل می رفت که حذف شود / پنالتی ها مانع صعود پاراگوئه 10 نفره

رقابت های مرحله یک چهارم نهایی کوپا آمه ریکا بامداد امروز با مسابقه دو تیم فوتبال برزیل و پاراگوئه آغاز شد. این دو تیم در حالی مقابل هم قرار گرفته بودند که در مرحله گروهی برزیل با دو برد و یک تساوی و ثبت 8 گل زده در 3 مسابقه صدرنشین گروه اول شده بود اما پاراگوئه با دشواری و تنها به لطف نتایج دیگر گروهها موفق به صعود شده بود. پاراگوئه در مرحله گروهی دو تساوی در برابر قطر و آرژانتین و یک شکست در برابر کلمبیا به دست آورده بود و به عنوان یکی از تیمهای سوم به یک چهارم نهایی رسیده بود.

برخلاف آمار و ارقام مرحله گروهی، رقابت دو تیم برزیل میزبان و پاراگوئه به هیچ عنوان رقابتی یک طرفه نبود و چه بسا اگر پاراگوئه 10 نفره نمی شد، شرایط به گونه ای دیگر رقم می خورد.

رقابت دو تیم از ساعت 21:30 به وقت برزیل و با قضاوت روبرتو توبار داور شیلیایی آغاز شد و همین داور بود که در دقیقه 58 با اخراج فابین بالوئنا پاراگوئه را 10 نفره کرد. با این حال برزیل در برابرپاراگوئه 10 نفره هم موفق به گلزنی نشد و با تساوی (0-0) دو تیم، کار به ضربات پنالتی کشید.

در ضربات پنالتی پاراگوئه اولین ضربه را زد که این ضربه توسط گوستاوو گومز به هدر رفت. اما ویلیان پنالتی برزیل را گل کرد تا سلسائو از حریف پیش بیفتد. در ادامه دو ضربه بعدی هر دو تیم گل شد. میگوئل آلمیرون و برونو والدز برای پاراگوئه گلزنی کردند و مارکویینوش و فیلیپه کوتینیو برای برزیل. آسمونی ، ضربه چهارم پاراگوئه را هم خوآن رودریگو روخاس گل کرد اما روبرتو فیرمینو با وجود فریب دروازه بان پاراگوئه توپ را به خارج زد تا همه چیز مجددا مساوی شود.

البته این تساوی مدت زیادی طول نکشید زیرا درلیس گونزالز نیز دقیقا همین کار را کرد و ضربه آخر پاراگوئه را از دست داد. به این ترتیب همه چیز به ضربه آخر برزیل کشید و گابریل ژسوس با فریب دروازه بان حریف، نتیجه را (4-3) کرد و شادی را به ورزشگاه اره نا د گرمیو آورد.

برزیل در نیمه نهایی با برنده دیدار ونزوئلا و آرژانتین دیدار خواهد کرد.

 

اختصاصی آسمونی

4/5 ( 1 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید