Lightyear One سدان لوکس الکتریکی

این روزها خودروهای الکتریکی متعددی را در بازار می توان مشاهده کرد و در این بین یکی از شرکت ها موسوم به Lightyear به معرفی خودرو الکتریکی پرداخته که Lightyear One نام دارد. این اتومبیل از ابعاد بلندی برخوردار بوده و روش شارژ جالبی برای آن در نظر گرفته شد.

به گزارش وب سایت آسمونی، Lightyear One به عنوان سدان لوکس الکتریکی معرفی شده که طراحی آینده نگرانه نیز برای آن در نظر گرفته شد. از این رو در نگاه نخست طراحی متفاوتی در مقایسه با دیگر خودروها دارد. Lightyear One همچنین در بخش سقف به پنل خورشیدی 5 متری مجهز شده تا در تمام وقت بتواند شارژ شود و همیشه شارژ خود را حفظ کند. این سقف در ظاهر همانند سقف پاناروماست اما در حقیقت یک پنل خورشیدی محسوب می شود.

بنابراین در طول روز و هنگام حرکت با تابش نور خورشید به پنل ها، اتومبیل به صورت خودکار شارژ می شود و می تواند انرژی خود را در صورت کاهش باری دیگر بدست آورد. این خودرو با سپری کردن 12 کیلومتر در یک روز آفتابی انرژی کامل خود را کسب کرده و کاملا شارژ می شود. اگر شما این خودرو را به ساحل ببرید در روز آفتابی می توانید با پارک کردن در قسمتی موجب شارژ آن هم شوید.

در حقیقت Lightyear One یک سدان طولانی محور لوکس است. برنامه ریزی شده تنها 500 دستگاه از آن به تولید برسد و هر دستگاه آن 119 هزار یورو قیمت دارد. بنابراین یک اتومبیل ارزان قیمت نیست و برای خرید آن باید بهای بسیاری پرداخت کرد. Lightyear می گوید تنها 100 دستگاه این خودرو پیش فروش شده و 400 دستگاه برای خرید باقی مانده است.

پنل های خورشیدی به صورتی روی این اتومبیل قرار گرفتند که چهره نامناسبی به وجود نیاوردند. از این رو هنگامی که نگاهی به این اتومبیل می اندازید می توانید از طراحی آن لذت هم ببرید. به گفته لایت یر، با هر بار شارژ Lightyear One می توان آن را 400 کیلومتری به حرکت درآورد. بنابراین چنین محدوده ای کم نیست و تجربه سفری طولانی به صورت الکتریکی را فراهم خواهد آورد.

Lightyear One خودرو الکتریکی دوست داشتنی

البته در بحث وزن کمی سنگین است زیرا Lightyear One یک خودرو طولانی محور هم محسوب می شود. با طراحی آیرودینامیکی که دارد نیز در بحث سرعت عمل گزینه قابل توجهی به شمار می رود. البته در فصل زمستان طراحی این مدل به صورتی بوده که محدوده حرکتی آن را به 725 کیلومتر نیز می توان افزایش داد. با این حساب باید Lightyear One را گزینه مناسبی در میان اتومبیل های الکتریکی دانست.

استفاده در تابستان و زمستان خودرو الکتریکی خورشیدی Lightyear One متفاوت است. این یعنی در تابستان با توجه به روزهای آفتابی بیشتر می توان شارژ بهتری در این خودرو داشته اما در روزهای زمستان موضوع متفاوت بوده و شاید باید به شارژ دیگری بسنده کنید. وزن پنل های خورشیدی تعبیه شده روی این اتومبیل بالا نیست تا موجب افزایش وزن شده و در بحث آیرودینامیک ممکن است جنبه منفی داشته باشد. روزهای زمستان شما تنها 7 کیلومتر می توانید به حرکت درآیید اما به لطف روزهای تابستان این محدوده حرکتی به 52 کیلومتر می رسد. توسعه دهنده لایت یر وان این خودرو را به صورتی توسعه داده تا با کمک پنل های خورشیدی کمتر به ایستگاه های شارژ نیاز شود.

Lightyear One در هر چرخ خود یک موتورالکتریکی دارد و در کمتر از 10 ثانیه به 100 کیلومتر برساعت می رسد. بنابراین نباید آن را خودرو سریعی دانست و باتری 60 کیلووات ساعتی هم برای آن تعبیه شد. فضای کابین Lightyear One به 750 لیتر می رسد و مطلوب است. همچنین در داخل آن نمایشگر لمسی با پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اتو تعبیه شده و سیستم سرگرمی پیشرفته ای دارد.

Lightyear One خودرو جالبی است که رویای اتومبیل خورشیدی را به واقعیت تبدیل می کند. بنابراین به عنوان خودرو لوکس در نوع خود برجسته بوده و تجربه کاربری خوبی رقم می زند. برای کسب جزئیات بیشتر به وب سایت Lightyear مراجعه کنید.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : pocket-lint

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید