مقام آمریکایی می گوید احتمال دارد پهپاد «گلوبال‌هاوک» وارد حریم هوایی ایران شده باشد

یک مقام آمریکایی اعتراف کرده احتمال دارد پهپاد گلوبال‌هاوک بعد از ورود به حریم هوایی ایران سرنگون شده باشد و به همین دلیل ترامپ این حمله را لغو کرده است.

مقام آمریکایی می گوید احتمال دارد پهپاد «گلوبال‌هاوک» وارد حریم هوایی ایران شده باشد - The Global Hawk UAV may have entered Iran's airspace

مقام آمریکایی می گوید احتمال دارد پهپاد «گلوبال‌هاوک» وارد حریم هوایی ایران شده باشد – The Global Hawk UAV may have entered Iran’s airspace

به گزارش آسمونی:یک مقام ارشد آمریکا در توضیح درباره اینکه چرا رئیس‌جمهور این کشور حمله به نقاطی در ایران را لغو کرده اعتراف کرده این نگرانی در آمریکا وجود دارد که ممکن است پهپاد «گلوبال هاوک» وارد حریم هوایی شده باشد.

نشریه «آبزرور» این خبر را در بخشی از سرمقاله روز یکشنبه خود به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی که خواسته نامش پنهان بماند، فاش کرده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرد یک فروند پهپاد تجسسی آمریکایی از نوع «گلوبال‌هاوک» را در حریم هوایی ایران هدف قرار داده و سرنگون کرد. دولت آمریکا علی‌رغم این ادعا کرد که این پهپاد هنگام هدف قرار گرفتن در حال پرواز بر فراز آب‌های بین‌المللی بوده است.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در یک سلسله توئیت جمعه ادعا کرد که دستور حمله به 3 نقطه در ایران را به تلافی سرنگونی این پهپاد صادر کرده، اما 10 دقیقه قبل از انجام این حملات آن را لغو کرده است. او مدعی شد که دلیل لغو این حملات نگرانی از کشته شدن 150 نفر در اثر این حملات بوده است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : تسنیم

نظر خودتان را ارسال کنید