تمهیدات شهرداری تهران برای اربعین

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: امسال نیز همانند سال‌های گذشته برای خدمات رسانی به زائرین در مرزها؛ منطقه ۵ مسوول مرز مهران، منطقه ۶ مسوول مرز شلمچه ، منطقه ۴ مسوول مرز چذابه و مسوولیت مرز خسروی برای خدمات رسانی به زائرین با منطقه ۱۴ است.

تمهیدات شهرداری تهران برای اربعین - The arrangements of the municipality of Tehran for Arbaeen

تمهیدات شهرداری تهران برای اربعین – The arrangements of the municipality of Tehran for Arbaeen

به گزارش آسمونی:مهندس مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران و رئیس کمیته خدمات شهری ستاد اربعین کشور در نخستین جلسه کمیته خدمات شهری شهرداری تهران در ستاد اربعین کشور که با حضور مشایخ نماینده کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران، شهرداران مناطق 5،4،6 و 14، خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س)، عبدلی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، معاونین خدمات شهری مناطق 5،4،6 و 14، بسیج شهرداری تهران،شرکت شهر سالم،حراست و بازرسی حوزه معاونت خدمات شهری، بانک شهر و… برگزار شد، پس از ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در سال گذشته به برنامه‌های آتی کمیته خدمات شهری در ستاد اربعین کشور در سال 98 پرداخت و اظهار کرد: ستاد اربعین کشور شامل 11کمیته می‌شود که مسئولیت کمیته خدمات شهری بر عهده حوزه معاونت خدمات شهری است.

یزدانی گفت: با تقسیم بندی‌های صورت گرفته وظیفه مناطق مسئول و کلانشهرها در مرزها تعیین شده است و امسال نیز همانند سال‌های گذشته برای خدمات رسانی به زائرین در مرزها؛ منطقه 5 مسوول مرز مهران، منطقه 6 مسئول مرز شلمچه ، منطقه 4 مسئول مرز چذابه  و مسئولیت مرز خسروی نیز در صورت باز شدن این مرز برای خدمات رسانی به زائرین با منطقه 14 است.

وی اضافه کرد: وظیفه اصلی کمیته خدمات شهری در ستاد اربعین شامل نظافت و پاکسازی،راه اندازی و تامین سرویس‌های بهداشتی،برپایی چادرهای اسکان برای نیروهای شهرداری تهران در شهرهای نجف و کربلا،استقرار اکیپ‌های سازمان آتش نشانی در مرزها و شهرهای نجف ، کربلا و کوفه، استقرار نیروهای شرکت شهر سالم ،خدمات رسانی بانک شهر در مرزها،خدمات رسانی سازمان بسیج شهرداری تهران در عمود 707 به زائرین، انجام تبلیغات محیطی توسط سازمان زیباسازی و… است.

رئیس کمیته خدمات شهری ستاد اربعین کشور با تاکید بر این که امسال نیز همانند سال‌های گذشته از ظرفیت کلانشهرها برای خدمات رسانی بهینه بهره خواهیم گرفت، اظهار کرد: شهرداری تهران در خارج از مرزها در شهرهای نجف، کربلا،کوفه و مسیر نجف به کربلا مستقر و به خدمات رسانی به زائرین آقا اباعبدالله الحسین(ع) با مدیریت و تحت نظارت مسوولین این شهرها خواهد پرداخت.

وی در پایان سخنان خود ضمن تشریح وظایف هر یک از مسئولین در بخش‌های مختلف  بر بازدید میدانی آنان از نقاط تعیین شده در مرزها و شهرهای نجف و کربلا و… تاکید کرد.

همچنین در این جلسه مشایخ نماینده کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران ضمن تقدیر و تشکر از زحمات کمیته خدمات شهری در ستاد اربعین کشور در راستای خدمات رسانی به زائرین آقا اباعبدالله الحسین(ع) گفت: سال گذشته از نظر ساختار و تشکیلات مدیریت خوبی صورت پذیرفت و عملکرد شهرداری تهران در این زمینه مطلوب بوده است.

مشایخ در ادامه با اشاره به کمک‌های شهرداری تهران به استان‌های سیل زده افزود: شهرداری تهران با ارسال نیروها،تجهیزات لازم و اقلام جمع آوری شده حضور فعالی در کمک رسانی به سیل زدگان داشت و اقدامات بسیار ارزشمندی صورت گرفته است که  لازم می‌دانیم از شهرداری تهران تقدیر و تشکر ویژه ای در این خصوص داشته باشیم.

گفتنی است در این جلسه هر یک از مسوولین به بیان نظرات، پیشنهادات و نقطه نظرات خود برای برپایی باشکوه پیاده روی اربعین حسینی پرداختند.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : تسنیم

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید