ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام لاتاری آمریکا کلیک کنید !

افتتاحیه جام ملتهای آفریقا ؛ گل 3 امتیازی ترزگه برای فرعون های مصر

تیم فوتبال مصر نخستین دیدار مسابقات جام ملتهای آفریقا 2019 را با پیروزی پشت سر گذاشت.

افتتاحیه جام ملتهای آفریقا / اختصاصی ورزشی آسمونی – مهدی زارعی

گل 3 امتیازی ترزگه برای فرعون های مصر

مصر در برابر زیمباوه - Egypt vs Zimbabwe

مصر در برابر زیمباوه – Egypt vs Zimbabwe

سی و دومین دوره مسابقات جام ملتهای آفریقا از بامداد امروز 21 ژوئن با دیدار دو تیم مصر و زیمباوه در استادیوم بین المللی قاهره آغاز شد. در این مسابقه که با قضاوت سیدی آلیوم کامرونی آغاز شد مصری ها با حمایت استادیومی مملو از تماشاگر خودی، برای برد مقابل حریف خود قرار گرفتند.

آسمونی ، تیم زیمباوه هم که در حالی چهارمین حضور خود در این مسابقات را تجربه می کرد که برای رسیدن به دور نهایی این مسابقات با تیمهای جمهوری آفدموکراتیک کنگو، لیبی و کنگو مسابقه داد و نتایج زیر را کسب کرد :

زیمباوه (1-1) جمهوری دموکراتیک کنگو / زیمباوه (3-0) لیبریا/ زیمباوه (2-0) کنگو

جمهوری دموکراتیک کنگو (1-2) زیمباوه/ لیبریا (1-0) زیمباوه / کنگو (1-1) زیمباوه

این نتایج صدرنشینی زیمباوه را در گروه هفتم مرحله مقدماتی مسابقات رقم زد و این تیم به همراه جمهوری دموکراتیک کنگو راهی مرحله نهایی مسابقات شد تا چهارمین حضور خود را در این مسابقات تجربه کرده باشد. زیمباوه پیش از این در سالهای 2004، 2006 و 2017 در مرحله نهایی جام ملتهای آفریقا شرکت کرده بود.

از طرفی دیگر تیم فوتبال مصر در حالی میزبان این جام شده است که با وجود میزبانی در مرحله مقدماتی مسابقات نیز به میدان رفت و در پایان، در گروه نهم مسابقات مقدماتی بعد از تونس دوم شد تا تدارکاتی مناسب را پشت سر بگذارد.

مصری ها در مرحله گروهی مقدماتی نتایج زیر را برجای گذاشتند:

مصر (3-2) تونس / مصر (6-0) نیجر / مصر (4-1) اسواتینی ( سوازیلند )

تونس (1-0) مصر / نیجر (1-1) مصر / اسواتینی (0-2) مصر

مصری ها برای بیست و چهارمین بار در این مسابقات حضور پیدا کردند در حالی که پیش از این 7 بار موفق به کسب عنوان قهرمانی این رقابت ها شده بودند.

دیدار این دو تیم هم با حملات پیاپی مصر آغاز شد و سرانجام این تیم موفق شد در دقیقه 41 توسط محمد احمد ابراهیم حسن به گل دست یابد. این بازیکن که در فوتبال مصر به ترزگه معروف است، روی حرکتی انفرادی و شوتی محکم تنها گل مسابقه را به ثمر رساند تا سه امتیاز بازی از آن میزبان شود.

در ادامه مسابقات این گروه حمهوری دموکراتیک کنگو در برابر اوگاندا به میدان خواهد رفت.

در این دوره مسابقات قهرمانی آفریقا 24 تیم شرکت می کنند و در پایان مرحله گروهی، 16 تیم به دور بعد صعود خواهند کرد. این تیمهای شامل تمام تیمهای اول و دوم گروههای ششگانه و چهار تیم برتر از بین تیمهای سوم گروهها خواهند بود.

5/5 ( 1 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید