آموزش استفاده از کارتخوان POS

استفاده از دستگاه های کارت خوان که خوشبختانه این روزها در اغلب فروشگاه های بزرگ و کوچک و حتی دکه های روزنامه فروشی پیدا می شود راهکار مناسبی برای کاهش استفاده از پول نقد و کاهش مضرات استفاده از پول می باشد. کارشناسان همواره توصیه می کنند به دلیل پیشگیری از سوء استفاده احتمالی از کارتتان شخصا کارت بکشید و از گفتن رمز به فروشنده خودداری نمایید. اما روش استفاده صحیح از کارت خوان به این نحو است.

امروزه کمتر کسی برای رفتن به خرید با خود پول زیادی حمل می‌کند و غالبا پرداخت‌های خود را از طریق کارت‌های بانکی انجام می‌دهد. اگر کار با دستگاه کارتخوان pos را نمی دانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که آموزش استفاده از کارتخوان POS را منتشر می کنیم.

آموزش استفاده از کارتخوان POS

آموزش استفاده از کارتخوان POS

آموزش استفاده از کارتخوان POS

آسمونی : استفاده از دستگاه های کارت خوان که خوشبختانه این روزها در اغلب فروشگاه های بزرگ و کوچک و حتی دکه های روزنامه فروشی پیدا می شود راهکار مناسبی برای کاهش استفاده از پول نقد و کاهش مضرات استفاده از پول می باشد. کارشناسان همواره توصیه می کنند به دلیل پیشگیری از سوء استفاده احتمالی از کارتتان شخصا کارت بکشید و از گفتن رمز به فروشنده خودداری نمایید. اما روش استفاده صحیح از کارت خوان به این نحو است.

1.ابتدا کارت را داخل دستگاه بکشید. (سمتی که فلش راهنمای کارت نشان داده و در راستای قسمت مشکی رنگ پشت کارت.)

2.جمله (ورود مبلغ ) را مشاهده می کنید ، مبلغ  را توسط کلیدهای اعداد به ريال وارد نموده و کلید تایید را بفشارید .

3.جمله ( مبلغ تایید می شود ) را مشاهده می کنید ، اگر مبلغ وارد شده صحیح است کلید تایید و در صورت مغایرت ، کلید لغو را بفشارید .

  1. جمله ( ورود رمز کارت ) را مشاهده می کنید . رمز کارت خود را وارد ، سپس کلید تایید را بفشارید .
  2. جمله ( لطفا صبر کنید ) را مشاهده می کنید . دستگاه در حال ارتباط با مرکز است .
  3. در انتها دستگاه یک پرینت به شما خواهد داد که متعلق به خود شماست .
  4. یک نسخه پرینت هم برای صاحب فروشگاه ارائه می شود.

تذكر: در حفظ و نگهداری رمز خود نهایت دقت را مبذول فرمایید. پس از انجام  عملیات مبلغ كارت از حساب شما كسر و به حساب فروشنده واریز می شود.

توجه : شایان توجه است كه این رسید پس از مدتی در اثر برخورد با نور محو می شود لذا اگر نگهداری این رسید برای شما مهم است می بایست از آن كپی بگیرید.

دریافت موجودی

امكان دریافت موجودی كارت از دستگاههای كارت خوان فروشگاهی وجود دارد. برای دریافت موجودی كارت ،گزینه دریافت موجودی كارت یا موجودی كارت را انتخاب نموده و كلید ثبت یا ورود را فشار دهید ، سپس رمز كارت را وارد نموده و كلید ثبت یا ورود را فشار دهید. دستگاه یك قطعه رسید مبنی بر موجودی شما را ارائه می دهد.

برگشت كالا

در صورت انصراف از خرید كالا ، گزینه برگشت كالا را انتخاب نموده و دكمه ثبت یا ورود را فشار دهید سپس رمز ورود ترمینال كه این رمز فقط در نزد فروشنده است را وارد نمائید سپس سریال ترا كنش را كه بر روی رسید خرید درج شده است را وارد نمائید پس از انجام این مراحل مبلغ به حساب خریدار برگشت می خورد و به حساب ایشان اضافه می گردد.

توضیح1: تراكنش به هر عملیات بانكی كه از طریق اینترنت ، دستگاههای خود پرداز ، دستگاههای كارت خوان ، تلفن ثابت و تلفن همراه انجام شود گفته می شود.

توضیح2: عضو شتاب به بانكهای میگویند كه از طریق بانك مركزی این بانكها به هم مرتبط بود و میتوان با كارت بانكی آنها از تمامی دستگاههای خود پرداز یا كارتخوان عضوپول برداشت یا كالا خرید كرد.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید