سفر به فضا برای گردشگری محقق می شود

سفر به فضا محقق می شود، آن هم برای گردشگری که تاکنون چنین هدفی برای سفر به فضا در نظر گرفته نشده است. گردشگری اصطلاحی برای سیاحت از مکان های مختلف است و حال باید آن را برای فضا نیز به کار گرفت.

به گزارش وب سایت آسمونی، ايستگاه فضايي بين المللي در سال 1988 كليد خورد و فضانوردان در سال 2011، آن را خانه نامگذاري كردند و در همان سال بسياري از كشورها در همان سال نسبت به ارسال ماهواره ها سكونتگاهي در فضا تلاش و كوشش كردند به طور مثال روسيه ساخت هتل لوكسي را در پشت ايستگاه فضايي را در سال 2017 مدنظر داشت و مسافران علاقمند را به ايستگاه فضايي در ازاي پرداخت مبلغ 40 ميليون دلار مي فرستاد.

در حال حاضر ناسا، سازمان فضايي آمريكا امسال اعلام كرد كه گردشگران مي توانند در ايستگاه فضايي بين المللي امسال گردش كنند. البته تا به حال اين ايستگاه فضايي براي كاربردهاي غيرتجاري مورد استفاده قرار مي گرفت ولي از همين امسال، گردشگري ، ساخت فيلم و تبليغات و آزمايش محصولات و ساير كارها مي تواند در ايستگاه فضايي به انجام برسد.

سفر به فضا برای گردشگران

حضور انسان در مدارهاي نزديك به زمين، ايجاد زمينه هاي رشد و توسعه براي بازارهاي تبليغاتي مهم ترين هدف ناسا است. فضانوردان آمريكايي براي مواردي مانند ساخت و توليد ، حمل و نقل منابع تجاري و كالاها، تبليغات و تامين منابع براي فعاليت هاي تجاري و تبليغاتي آماده مي شوند.

علي رغم اين همه كار در سطح فضا، ناسا اعلام كرد كه فقط مي تواند يك يا دو ماموريت خصوصي را در طول يك سال دنبال كند كه هزينه اين كار هم بالاست. براساس ارزيابي هاي ناسا، هزينه هاي روزانه خدمه ايستگاه فضايي مانند تامين هوا،غذا و امكانات حركتي به 22500 دلار و هزينه استفاده از سرويس بهداشتي ماهواره و سيستم پشتيباني احيا كننده به 11250 دلار مي رسد.

البته افرادي كه علاقمند به حضور در فضا هستند بايد اطلاعات دقيق تري را بدست بياورند و منتظر ساير ارزيابي هاي بعدي ناسا باشند. جزئیات بیشتری دردسترس نیست تا به آن پرداخت و پیش بینی می شود در آینده محقق شود.

 

 

0/5 ( 0 نظر )


منبع : popularmechanics

نظر خودتان را ارسال کنید