بارگیری سکوی سوم فاز ۱۴ پارس جنوبی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز سومین سکوی فاز ۱۴ در یارد کشتی‌سازی یا شرکت ایزوایکو بندرعباس بارگیری شد.

بارگیری سکوی سوم فاز ۱۴ پارس جنوبی - loading the third phase of South Pars Phase 14

بارگیری سکوی سوم فاز ۱۴ پارس جنوبی – loading the third phase of South Pars Phase 14

به گزارش آسمونی:محمدباقر عالی اظهار کرد: سکویی که امروز بارگیری شد یکی از بخش‌های پروژه فاز ۱۴ پارس جنوبی است.

وی افزود: وقتی این سکو در فاز ۱۴ پارس جنوبی نصب شود روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز ترش استخراج، ۲۵ هزار بشکه میعانات و ۱۰۰ تن گوگرد به توان تولید کشور در حوزه گاز و انرژی افزوده می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: این پروژه یکی از مصادیق تحقق رونق تولید است و مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان پیمانکار مجموعه وزارت نفت در این پروژه عمل کرده و ساخت این سکو افتخاری برای ما و مجموعه وزارت نفت است.

عالی تصریح کرد: خوشبختانه به سهولت، سرعت و با هزینه کمتر و کیفیت بسیار بالاتر صاحب این تجهیز و سازه در مجموعه پارس جنوبی می‌شویم.

وی خاطرنشان کرد: فاز ۱۴ پارس جنوبی چهار سکو داشته، هر چهار سکو را مجموعه کشتی‌سازی فراساحل ساخته و وجه تمایز سکوی چهارم نسبت به سکوهای اول میزان بهره‌مندی از دانش فنی، توان تأمین داخلی و تعمیق ساخت داخل هم در مقایسه با سکوهای یک تا سه و هم در مقایسه با سایر سازندگان در سطح بین‌المللی خواهد بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: از فاز یک تاکنون کشتی‌سازی فراساحل به توان فنی و تکنولوژیکی رسیده که اگر امروز قرارداد را شروع کنیم و تأمین مالی آن مناسب انجام شود در ۱۸ ماه توان ساخت این سکو را داریم.

عالی خاطرنشان کرد: در مورد زمان ساخت این سکو نمی‌توان صحبت کرد دلیل آن‌هم این است که در برخی از زمان‌ها کاملاً حساب‌شده و برنامه‌ریزی‌شده برای کاری که در فاز ۱۴ و تنبک در حال انجام است سرعت ساخت تنظیم‌شده است اما اگر بخواهیم مقایسه کنیم زمان ساختش حتماً کمتر از سایر فازهاست.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

نظر خودتان را ارسال کنید