تحریمی دیگر برای هوآوی از سوی آمریکا

ساعاتی پیش IEEE هم به لیست تحریم کنندگان این برند چینی ملحق شده و اعلام کرده است که از تصمیم دولت ایالات متحده آمریکا در این زمینه پیروی خواهد کرد.

به گزارش وب سایت آسمونی، شما اگر به هر یک از رسانه های دنیای تکنولوژی سری بزنید، هواوی نامی است که در صفحات این رسانه ها خیلی بیشتر از گذشته قابل مشاهده می باشد. البته این بار برخلاف همیشه درصد بالایی از این خبرها نشان از اوضاع بسیاری بدی است که این شرکت فناوری و تولیدکننده سخت افزار با آن مواجه گردیده است.

در ابتدای امر لازم به ذکر است که IEEE به موسسه مهندسان برق و الکترونیک گفته می شود که مخفف شده عبارت Institute of Electrical and Electronics Engineers است. این شرکت پس از تحریم کردن شرکت چینی هواوی به کارکنان خود این اطمینان را داده است که تصمیم گرفته شده کمترین اثر ممکن را فعالیت های درحال انجام خواهد داشت. اما نکته ای که در این زمینه وجود دارد، این است که IEEE سال ها به عنوان سازمانی مستقل برای فعالیت دانشمندان معرفی شده و با اتخاذ کردن چنین تصمیمی در معرض انتقادهایی قرار خواهد گرفت.

هوآوی در مشکلات تحریم

این تصمیم زمانی علنی شده و توسط رسانه های مختلف پوشش داده شد که این سازمان یک ایمیل برای ویراستاران مقالات خود با این مضمون ارسال کرده است که کارکنان هواوی از این پس نمی توانند به عنوان داور یا ویراستار مسئول مقالات در مجلات مربوط‌به IEEE فعالیت کنند. حال تصویر این ایمیل برای اویلن بار در شبکه های اجتماعی چین و سپس در رسانه های دیگر منتشر گردید. پس از این این اقدام IEEE به صورت واکنش نشان داده و تایید کرده است که هواوی وارد لیست تحریمی این سازمان شده و این تصمیم نیز به دنبال اجرای مقررات آمریکا گرفته شده است. هرچند این سازمان در ادامه بیان داشته که براساس قوانین آمریکا شرکت‌ های وابسته به هواوی یا کارکنان آن‌ها نباید در فعالیت ‌هایی که به‌ نوعی عمومی نیستند، فعال باشند و فعالیت در پروسه داوری این مجموعه شامل این بخش می شود.

با این حال کارشناسان و متخصصانی که در این سازمان مشغول فعالیت هستند، کما فی السابق می توانند رای خود را حفظ کرده و در جلساتی که به منظور ارتقا استاندارد ها برگزار می شود نیز شرکت کنند، همچنین می توانند که پرپوزال های خود را برای موسسه مهندسان برق و الکترونیک ارسال کرده و در مورد استانداردهای جدید اظهارنظر و مشورت ‌رسانی کنند. گذشته از این موضوع برخی از اساتید و فعالان چینی معتقند که این تصمیم جدید نشان می دهد که ممکن است، سیاست بتواند اثرات بدی را بر روابط علمی مات ها وارد سازد و در مخالفت با این موضوع برخاسته اند.

با تمامی این اوصاف در مجموع می توان گفت که حلقه محاصره برای هواوی تنگ تر شده و به این ترتیب موسسه IEEE در کنار شرکت های گوگل، فدکس، آرم و کوالکام به لیست تحریم کنندگان این شرکت اضافه شده است. همچنین به نظر می رسد که شرکت بعدی که به این گروه در آینده نزدیک اضافه می شود، بزرگ ترین شبکه اجتماعی جهان بوده و فیسبوک اجازه نصب پیش فرض نرم افزارهای تحت مدیریتش را به هواوی نخواهد داد.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : techcrunch

نظر خودتان را ارسال کنید