اپل با خريد شركت Drive.ai به صنعت خودرو ورود پیدا می کند

اپل سعی دارد به تولید دستگاه های سخت افزاری مختلفی بپردازد و تنها به موارد خاصی اکتفا نکند. از این رو درصدد است تا با خرید شرکت های مختلف زمینه کاری خود را گسترش داده و به شرکت بزرگتری تبدیل شود.

به گزارش وب سایت آسمونی، خودروهاي خودران به سيستم هاي پيشرفته مجهز هستند و مي توانند محيط را از هر جهت اسكن كرده و در جهات مختلف حركت كنند. در خودروهاي خودران پيشرفته ترين سنسوره ها استفاده شده تا خودرو بتواند مسير ايمني را حركت كند و اصلا تصادفي نداشته باشد.

پيشرفته ترين كامپيوترها و سيسم ها در خودروهاي خودران به كار گرفته شده تا كليه سيستم هاي ماشين به نحو احسن كار كنند. خودروهاي خودران مي توانند تا زمان 30 كيلومتر بر ساعت حركت كنند و سرعت بيش از اين مي تواند براي ماشين خطرناك باشد. دو دوربين در بالاي ماشين جهت اسكن كردن مسير كارگذاشته شده تا طول مسير و حركت عابران را اسكن كرده و شناسايي كند.

خودروهاي برقي براي اولين بار در ژاپن استفاده شدند و امروزه در همه جاي جهان اين تكنولوژي توسعه و گسترش يافته و روز به روز بر دامنه اين تكنولوژي افزوده مي شود و روزي فرا خواهد رسيد كه رانندگي به صورت رانندگي خودران خواهد بود و رانندگان در داخل ماشين وقت بيشتري خواهند داشت.

خودروهاي خودران براي شركت اپل حوزه جديدي است كه دوست دارد وارد شده و كاربران خود را بيش از پيش شگفت زده كند و بيش از 100 مهندس شركت drive.ai را استخدام كرده و از قدرت تفكر آن ها استفاده كند.

اپل و برنامه های بزرگ در خودروسازی

خريد امتياز و تجاري شركت drive.ai نيز در اين جهت است و بعد از خريد اين شركت، كليه امكانات شركت در اختيار اپل قرار خواهد گرفت. سخنگوي شركت اعلام كرده كه نتايج مذاكرات را به همين زودي منتشر نخواهيم كرد و هرگز به تخمين هاي شركت درباره خريد اين شركت پاسخ نخواهيم داد. يك دانشجوي كارشناسي ارشد هوش مصنوعي ايده شركت drive.ai را در سال 2015 مطرح كرد و در سال 2018 كليه اقدامات و كارهاي اجرايي آن را در ايالت تگزاس شروع كرد.

هدف اين دانشجو توسعه و گسترش خودروهاي خودران است تا خودروها به بهترين وضعي حركت كنند. شركت هاي مختلفي از جمله گوگل در زمينه توليد خودروهاي خودران سابقه فعاليت دارد و حالا اپل وارد ميدان شده و دوست دارد كه در اين زمينه نيز اقداماتي انجام دهد. شركت ‌drive.ai با سرمايه گذاري 7 ميليون دلار شركت هاي New Enterprise Associates و آنويديا شروع به كار كرد و البته اين مقدر رقم براي شروع و فعاليت در اين حوزه رقم ناچيزي است و بايد رقم سرمايه گذاري را افزايش داد تا بتوان موفقيت هاي بزرگ تر و بيشتري را كسب كرد.

در صورتي كه مذاكرات با موفقيت به اتمام برسد ، شركت اپل مي تواند از همه امتيازات و مهندسين شركت drive.ai  به نفع خود استفاده كرده و تست هاي خودروهاي بزرگ تري را شروع كند. پروژه تايتان خودروهاي خودران در ابتدا محرمانه بود ولي به تدريج با توسعه ارتباطات و فناوري، اين تكنولوژي در اختيار همگان قرار گرفت. سياست اپل در اواخر دهه 2016 به يكباره تغيير كرد و شركت اپل تصميم گرفت كه شركت  drive.ai  را خريداري كند.

شركت اپل بيش از 70 خودروي خودران را در جاده هاي كاليفرنيا تست كرده و مهندس مايكل شوكوش را استخدام كرده است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : appleinsider

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید