اطلاعیه سازمان هواشناسی درباره افزایش دمای هوا در کشور

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای ضمن اشاره به افزایش دما در کشور از فردا (۱۳ خرداد) به مبتلایان به بیماری‌های قلبی و سالمندان توصیه کرد در ساعات اوج دمای روزانه در بعد از ظهرها در فضای باز کمتر تردد کنند.

اطلاعیه سازمان هواشناسی درباره افزایش دمای هوا در کشور - increase of air temperature in the country

اطلاعیه سازمان هواشناسی درباره افزایش دمای هوا در کشور – increase of air temperature in the country

به گزارش آسمونی: به گزارش روز یکشنبه سازمان هواشناسی از فردا (۱۳ خرداد) تا ابتدای هفته آینده افزایش پایداری جو و افزایش نسبی دما در غالب نقاط کشور پیش بینی می شود. بر این اساس در استان‌های واقع در جنوب غرب، غرب، سواحل شمال کشور و دامنه های جنوبی البرز شامل تهران دمای بیشینه بین ۲ تا ۳ درجه سلسیوس بالاتر از میانگین بلند مدت خواهد بود.

بر این اساس تا حد امکان مبتلایان به بیماری‌های قلبی و سالمندان در ساعات اوج دمای روزانه در بعد از ظهرها در فضای باز کمتر تردد کنند و با توجه به افزایش تابش امواج ماورای بنفش استفاده از عینک‌های آفتابی توصیه می‌شود.»

همچنین به گزارش سازمان هواشناسی فردا دوشنبه ۱۳ خرداد در ارتفاعات کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، شمال فارس، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده گاهی وزش باد شدید و سه‌شنبه ۱۴ خردادماه در استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

همچنین این سازمان برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۱۵ و ۱۶ خرداد در استان‌های اردبیل آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران و دامنه‌های زاگرس در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، مرکزی و شرق لرستان بارش پراکنده پیش‌بینی کرد.

بر اساس این گزارش از امروز یکشنبه تا پایان هفته در برخی مناطق شرق و جنوب شرق به ویژه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک خواهیم داشت.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایرنا

نظر خودتان را ارسال کنید