محله شهران ؛ شمالی ترین منطقه غرب تهران

شهران ، محله ای خوش آب و هوا واقع در شمال غرب تهران است که چسپیده به رشته کوه های البرز است ، در این متن سعی شده اطلاعات مفیدی در رابطه با این محله به شما داده شود .

شهران - نمای کلی

نمای کلی شهران

نام محله : شهران

موقعیت جغرافیایی :شمال غرب تهران

منطقه شهرداری : منطقه 5 شهرداری تهران ناحیه 1

بافت : اکثرا نوساز

محدودیت ترافیکی : ندارد

محله های همسایه : جنت آباد ، کن ، شهر زیبا

ایستگاه های مترو : ندارد

ایستگاه های بی ار تی : ندارد

قیمت هر متر مربع : 10 الی 20 میلیون تومان ( در سال 98 )

اطلاعات عمومی محله شهران

شهران - بافت محله

بافت محله شهران

بافت محله : محله ی شهران هم مانند باقی محله های تهران دارای خیابان ها و کوچه های عریض است و به دلیل ساخت و ساز های وسیع بعد از انقلاب در این محله اکثرا خانه های این محله نوساز به شمار میایند . نزدیک بودن این محله به کوه باعث شده بعضی از کوچه ها و خیابان های این محله دارای شیب تند باشند.

تراکم جمعیتی : تراکم جمعیت محله شهران نسبت به محله های اطرافش به دلیل آب و هوای خوبش در حال افزایش است در حال حاضر جمعیت این محله در حدود 19 هزار نفر میباشد.

اطلاعات جغرافیایی محله شهران

محله شهران واقع در شمال غرب تهران و منطقه 5 میباشد و شامل دو بخش شمالی و جنوبی است . با اطلاعات شهری آسمونی همراه باشید.

شهران - اتوبان باکری

اتوبان باکری – شهران

همسایه های محله شهران : این محله از شمال به رشته کوه های البرز میرسد ، از جنوب به محله شهر زیبا و اتوبان همت وصل می شود ، از شرق به محله جنت آباد و اتوبان باکری راه دارد و از غرب هم به محله کن میرسد.

شهران - خیابان هاشمی نژاد

خیابان هاشمی نژاد – شهران

میادین و خیابان های اصلی : از خیابان های اصلی این محله میتوان به بلوار شهران و خیابان هاشمی زاده اشاره کرد همچنین اتوبان آبشناسان نیز در این محله قرار دارد . فلکه اول و دوم شهران نیز میادین اصلی این محله به شمار می آیند.

اماکن مهم محله شهران

بوستان ها و فضای سبز : در شمال این محله بوستان جنگلی کوهسار قرار دارد که نیاز اهالی را به فضای سبز به طور کامل بر طرف می کند و همچنین پارک های معلم ، شیما و بوستان طوقانی نیز در این محله قرار دارند.

حمل و نقل عمومی : این محله فاقد ایستگاه مترو یا بی ار تی می باشد ولی وجود پایانه های تاکسی رانی و اتوبوس های شهری به صادقیه باعث میشود مشکلی برای حمل و نقل و دسترسی ایجاد نشود.

پمپ بزنین ها : پمپ بنزین شهران واقع در انتها بلوار شهران تنها پمپ بنزین این محله است.

شهران - مجتمع تجاری اداری سامان

مجتمع تجاری اداری سامان – شهران

مراکز خرید و تجاری : پاساژ سامان در خيابان يكم شهران و پاساژ مهدي در بلوار شهران شمالي از جمله مراكز خريد مهم اين منطقه به حساب مي آيد.

افق کوروش شهران

افق کوروش شهران

فروشگاه های زنجیره ای : یک فروشگاه جانبو در حد فاصل فلکه اول و دوم شهران قرار دارد همچنین یک فروشگاه افق کوروش نیز در شمال فلکه دوم شهران قرار دارد.

شهران - بازار میوه و تره بار

بازار میوه و تره بار شهران

بازار میوه و تره بار : بازار میوه تره بار شهران در خیابان الوند قرار دارد و بازار میوه تره بار طوقانی نیز در خیابان طوقانی واقع است.

سینما : تنها سینمای نزدیک به این محله سینما سمرقند واقع در خیابان جنت آباد می باشد.

اماکن اداری : یک دفتر پیشخوان دولت و دفتر پست در حد فاصل فلکه اول و دوم شهران قرار دارد.

مراکز درمانی : این محله فاقد بیمارستان است ولی درمانگاه شبانه روزی صدر مکان مناسبی در غیاب بیمارستان می باشد.

شهران - مسجد قائم آل محمد

مسجد قائم آل محمد شهران

مساجد : از مراكز مذهبي در اين منطقه مي توانيم به مسجد جامع امير المومنين واقع در شهران شمالي و مسجد قائم آل محمد در شهران جنوبي مي توان اشاره كرد.

تاریخچه و نام گذاری 

 محله شهران که یکی از محله های خوش اب و هوای تهران به شمار می آید در گذشته به نام محله آب پیک شهرت داشته و همچنین اسم امروزی محله یعنی شهران نام یکی از بزرگان دوران یزدگرد سوم می باشد . محله شهران به دلیل پستی و بلندی هایی که در شمال خود دارد مکان بسیار مناسبی برای ورزش ها هوایی و پیست های موتور سواری شده است و باعث تجمع کثیر علاقه مندان به این ورزش ها در این محله شده است . این محله آب و هوای خوب خود را مدیون نزدیک بودن به کوه ها است و همین باعث شده یکی از محله های پر صرفدار تهران به شمار آید.

شهران - میدان اول شهران

فلکه اول شهران

 

خیابان شهران

خیابان شهران

 

 

شما نیز اگر در این محله زندگی می کنید از دقدقه های خود برایمان بگویید و چه نکات مثبت یا منفی درمورد محله شهران وجود دارد .

0/5 ( 0 نظر )


منبع : اطلاعات شهری آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید