آموزش لینک سازی حرفه ای (لینک بیلدینگ)

یکی از سیگنالهای سئو که باعث قرار گرفتن وب سایتی در نتایج بالای جستجوی گوگل می شود داشتن بک لینک از وب سایتهای دیگر می باشد. اما سایر مدیران و رقیبان شما ممکن است حاضر به انجام این کار نباشند و نمی توانید به سادگی از بسیاری از وب سایتها بک لینک دریافت کنید.

لینک سازی یا لینک بیلدینگ که از عبارت انگلیسی Link Building دریافت شده است به مجموعه فعالیت های شما جهت کسب بک لینک های معتبر از صفحات اینترنتی جهت ارتقای جایگاه خود در نتایج گوگل گفته میشود. برای آشنایی بیشتر با آموزش لینک سازی حرفه ای (لینک بیلدینگ) این بخش آسمونی را بخوانید چرا که به معرفی لینک بیلدینگ می پردازیم.

آموزش لینک سازی حرفه ای (لینک بیلدینگ)

آموزش لینک سازی حرفه ای (لینک بیلدینگ)

آموزش لینک سازی حرفه ای (لینک بیلدینگ)

آسمونی : یکی از سیگنالهای سئو که باعث قرار گرفتن وب سایتی در نتایج بالای جستجوی گوگل می شود داشتن بک لینک از وب سایتهای دیگر می باشد. اما سایر مدیران و رقیبان شما ممکن است حاضر به انجام این کار نباشند و نمی توانید به سادگی از بسیاری از وب سایتها بک لینک دریافت کنید.

فرایندی که باعث می شود لینک سایت شما در سایر وب سایتها قرار گیرد را به اصطلاح لینک بیلدینگ یا Link Building می گویند. در واقع لینک بیلدینگ به فرایندی گفته می شود که با ایجاد شبکه ای از بک لینکها، باعث افزایش پیج رنک و بالار رفتن سایت در نتایج جستجو می شود.

چگونه می توان لینک بیلدینگ را بصورت حرفه ای انجام داد؟

باید توجه کرد علاوه بر تعداد لیک ها، کیفیت لینکها نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای اینکه بتوان لینک بیلدینگ را بصورت حرفه ای انجام داد باید نکاتی که در ادامه مطرح می شود را رعایت کرد.

  • از ایجاد بیشمار بک لینک و اسپم خودداری کنید
  • از ایجاد بک لینکهایی با Anchor Text یکسان خودداری کنید
  • در Anchor Text ها از کلمات کلیدی استفاده کنید
  • قرار گرفتن لینک وب سایت شما در متن سایر وب سایت ها تاثیر بیشتری روی سئو دارد
  • سایتهایی که پیج رنک بالاتری دارند و با سایت شما مرتبط هستند را انتخاب کنید
  • در بک لینک گرفتن از سایتهای اسپمر و مشکوک خودداری کنید

اگر بک لینکها برای سئو سایت اثر منفی ایجاد کنند چه باید کرد؟

آسمونی : در هنگام بک لینک گرفتن باید به خوبی دقت کنید که بک لینکها را از چه سایتی با چه محتوایی و چه پیج رنکی دریافت می کنید و اگر در مورد سلامت بک لینکها تردید داشتید باید از ابزار Disavow Tool استفاده کنید و با معرفی آن بک لینکها به گوگل از تاثیر منفی آنها بر روی سئو سایت خود جلوگیری کنید.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید