محله پونک

نمای کلی

متن نوشته شده باری اشنایی هرچه بیشتر با محله پونک واقع در شمال غربی تهران ( منطقه 5 ) نوشته شده است و امیدواریم اطلاعات مفیدی درمورد این محله به شما ارایه دهد، پس با اسمونی همراه باشید.

نام محله : پونک

موقعیت جغرافیایی : غرب تهران

منطقه شهرداری : منطقه 5 شهرداری تهران ، ناحیه 3

بافت : اکثرا نوساز

محدودیت ترافیکی : ندارد

محله های همسایه : جنت اباد ، حصارک ، باغ فیض ، سعادت اباد

ایستگاه های مترو : ندارد

ایستگاه های بی ار تی : ایستگاه های پونک جنوبی و شمالی ( خط 10 )

قیمت هر متر مربع : 20 الی 35 میلیون ( در سال 98 )

اطلاعات عمومی محله پونک 

پیدایش و نام گذاری  : ده پونک از محله های قدیم تهران به شمار میرود که در قدیم محل باغ های بسیار از جمله باغ های توت بوده است ، برخی بر این گمانند که اسم این محل به دلیل وجود گیاه پونه در این محل در زمان های قدیم ، پونک است . اکثر  ساکنان این محله در گذشته مهاجرانی از خراسان بودند که برای نگه داری از باغات و کشاروزی در این محله ساکن شده بودند.

بافت محله

بافت محله : بافت محله پونک اکثرا نوساز و ساختمان های مقاوم در برابر زلزله میباشد ، کوچه ها و خیابان های عریض این منطقه یکی دیگر از ویژگی های این محله میباشد . محله ای نسبتا ارام و دسترسی خوب به نقاط تهران دارد .

تراکم جمعیتی : در حدود 80 هزار نفر در این محله ساکن اند ( 27 هزار خانوار ) .

قیمت ملک : قیمت ملک در محله پونک از 20 میلیون تومان شروع شده و به 35 میلیون تومان خاتمه میابد ( در سال 98 )

اطلاعات جغرافیایی محله پونک

اتوبان اشرفی اصفهانی

همسایه های پونک : این محله از شمال به محله حصارک و  اتوبان ابشناسان راه دارد ، از غرب به محله جنت اباد و اتوبان اشرفی اصفهانی متصل است ، از جنوب به محله فردوس و اتوبان همت میرسد و در شرق این محل نیز سعادت اباد قرار دارد.

خیابان مخبری

میادین و خیابان های اصلی : از اتوبان ها و خیابان های مهم این محله میتوان به اتوبان اشرفی اصفهانی ، همت و ابشناسان و از خیابان های مهم به بلوار همیلا ، چهار باغ ، خیابان مخبری ، بلوار عدل و بلوار کمالی اشاره کرد . میدان های پارک و استاد نظر از میادین این محله به شمار میروند .

اماکن مهم محله پونک

بوستان نهج البلاغه

بوستان ها و فضای سبز : مهم ترین بوستان این محله بوستان نهج البلاغه میباشد ، از دیگر بوستان های این محله میتوان به بوستان جهاد ، همیلا و باغ همیلا اشره کرد .

ایستگاه اتوبوس پونک

حمل و نقل عمومی : این محله فاقد ایستگاه مترو میباشد ولی خط 10 اتوبوس های بی ار تی دارای دو ایستگاه پونک شمالی و جنوبی در این محله میباشند .

پمپ بزنین ها : تنها پمپ بنزین نزدیک به این محله پمپ بنزین سردار جنگل واقع در انتهای خیابان ایران زمین جنوبی میباشد.

مرکز تجاری بوستان

مراکز خرید و تجاری : دو مرکز خرید بزرگ بوستان و تیراژه در این محله واقع شده اند و دیگر مراکز خرید این محله مرکز خرید المپیا و مجتمع تجاری الغدیر  میباشند .

فروشگاه افق کوروش

فروشگاه های زنجیره ای : یک فروشگاه شهروند در مرکز خرید بوستان قرار دارد و فروشگاه افق کوروشی نیز در خیابان مخبری قرار دارد و یک فروشگاه جانبو در خیابان نیک زارع قرار دارد .

میادین میوه و تره بار  : تنها بازار میوه و تره بار نزدیک به این محله بازار میوه و تره بار شهرک غرب واقع در خیابان ایوانک غربی میباشد .

 سینما : متاسفانه سینمایی در این محله یا نزدیک این محله وجود ندارد .

اماکن اداری : دفتر اسناد رسمی شماره 645 و یک دفتر پیشخوان دولت در بلوار همیلا واقع هستند که از مهم ترین اماکن اداری این محله به شمار میروند .

مراکز درمانی : درمانگاه شبانه روزی پیامبران واقع در اتوبان اشرفی اصفهانی از مرکز درمانی این محله به شمار میرود .

مسجد امام علی

مساجد : تنها مسجد موجود در این محله مسجد امام علی (ص) میباشد واقع در بلواز میرزابابایی.

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید