اتاق فکر گردشگری تشکیل می‌شود

به گزارش آسمونی:معاون گردشگری کشور از تشکیل اتاق فکر گردشگری با حضور جوانان متخصص و خلاق در حوزه گردشگری خبر داد.

ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: سازمان به عنوان متولی بخش گردشگری کشور موظف است از ظرفیت افراد خلاق و ایده پرداز برای توسعه این بخش استفاده کند. در همین راستا و بر اساس پیش بینی های انجام شده در نظر داریم تا با تشکیل اتاق فکر گردشگری از ظرفیت نخبگان گردشگری درکشور حداکثر بهره را برده و درها را به روی صاحبان فکر و نوآوری باز کنیم.

وی افزود: با تشکیل «اتاق فکر گردشگری» به دنبال ایجاد ساختارهایی برای برقراری ارتباط بین صنعت، دانشگاه و بازار با حضور افراد فعال و خوش فکر در حوزه گردشگری هستیم. بی شک حضور جوانان دغدغه مند و پرانگیزه در یک ساختار هدفمند، جریان مدیریت و به اشتراک گذاری دانش و مهارت شبکه سازی را در پی خواهد داشت.

معاون گردشگری کشور با بیان اینکه در حال حاضر مسائل زیادی در بازار گردشگری وجود دارد که با راه حل افراد خلاق و صاحب ایده جهت یافته و در مسیر درست خود قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: تزریق اتمسفر خلاقیت و تفکر به گردشگری، باز تعریف نقش نخبگان در ایجاد گفتمان گردشگری کشور و شناسایی و باز جذب نخبگان گردشگری داخل و خارج از طریق ایجاد شبکه ارزش از مهمترین افراد این طرح به شمار می رود.

او در ادامه مدیریت دانش، هم افزایی و به اشتراک گذاری تجربیات و مهارت ها در حوزه گردشگری، ارتباط با انجمن های علمی، NGOهای گردشگری دانشگاه های کشور و فعال صنعت، و ایجاد فضای یادگیری غیر رسمی و اشتراکات یا زبان مشترک این گروه که بخشی از اتاق فکر هستند را از دیگر اهداف تشکیل اتاق فکر گردشگری برشمرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید