تاثیر روحیه در درمان بیماری

اموری که باعث افزایش روحیه بیمار شود در جمیع بیماری‌ها اثر درمانی دارند، داشتن روحیه شاد در بهبود بیماران بسیار مؤثر است. برای آشنایی با تاثیر روحیه در درمان بیماری این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که در مورد تاثیر روحیه در درمان بیماری صحبت می کنیم.

اموری که باعث افزایش روحیه بیمار شود در جمیع بیماری‌ها اثر درمانی دارند، داشتن روحیه شاد در بهبود بیماران بسیار مؤثر است. برای آشنایی با تاثیر روحیه در درمان بیماری این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که در مورد تاثیر روحیه در درمان بیماری صحبت می کنیم.

تاثیر روحیه در درمان بیماری

تاثیر روحیه در درمان بیماری

نحوه رویکرد به بیمار در طب سنتی به‌گونه‌ای است که در اکثر اوقات نمی‌توان برای افراد نسخه واحدی تجویز کرد و باید بر اساس ویژگی‌های هر فرد، درمانی خاص او برگزید.

با این حال بعضی از امور وجود دارند که علاوه بر آثار درمانی چشمگیر، می‌توان به‌عنوان نسخه واحد برای همه بیمارها تجویزشان کرد و نگران هیچ نوع عارضه‌ای در مورد آنها نبود.

اموری که باعث افزایش روحیه بیمار شوند در جمیع بیماری‌ها اثر درمانی دارند

به گزارش آسمونی : مهدی عدل متخصص طب سنتی در حکیم ایرانی آورده است: نباید از تجویز این امور، در حق هیچ بیماری کوتاهی کرد؛ چرا که بسیار مؤثرند و کاملاً بی‌عارضه. اما این امور چه هستند؟ حکیم بوعلی در کتاب اول قانون، در انتهای بحث معالجات در یک پاراگراف تمام این امور را به‌صورت خلاصه ذکر کرده است و جالب اینکه این پاراگراف را چنین شروع کرده است: «و اعلم ان من المعالجات الجیدة النافعة: یعنی بدان که از معالجات خوب و مفید…» و در ادامه ذکر می‌کند اموری که باعث افزایش روحیه بیمار شوند در جمیع بیماری‌ها اثر درمانی دارند.

تاثیر روحیه در درمان بیماری

شادی و فرح در بهبود بیماران بسیار مؤثر است

«بدان که به‌حقیقت از معالجات بسیار مفید، کمک گرفتن از اموری است که روحیه بیمار (قوای نفسانی و حیوانی) را تقویت کند، مثل شادی و فرح، دیدار آنچه یا آن کس که بیمار به او انس دارد، همراهی با چیزی یا شخصی که بیمار را شاد می‌کند، همچنین همراهی با بزرگواران و یا کسانی که بیمار در حضور ایشان حیا می‌کند و دست از امور مضر بیماری برمی‌دارد».

با این حساب اگر بیماری در نزدیکی خود دارید، او را از این امور محروم نکنید و بدانید که عیادت بیمار و جویای حال او بودن از مؤثرترین داروها در درمان تمام بیماری‌ها است که تاکنون هیچ عارضه‌ای از آن گزارش نشده است.

ناامیدی وضع بیماری را بدتر و بیماری را شدیدتر می‌کند

امید به زندگی و نشاط ناشی از قوت قلب موجب تقویت قلب می‌شود، در سخت‌ترین شریط روحی و جسمی امید خود را از دست ندهید چرا که با نارحتی وضع بدتر و بیماری شدیدتر می‌شود.

تاثیر روحیه در درمان بیماری

روحیه مثبت مهم‌ترین رکن در درمان سرطان است/ به تشخیص های اینترنتی اعتماد نکنید!

بیماری اجتناب ناپذیر است و ضرورت دارد تا پزشک از آگاهی های درستی برخوردار باشد، اظهار داشت:  بیماری هنگامی سراغ فرد می آید که همه فاکتورهای مختلف در آن دخیل باشد و در این هنگام می بایست از تمام ظرفیت های موجود همچون بیمار، خانواده وی ، امکانات درمانی و وسایل تشخیصی استفاده کرد تا بهترین خدمات به فرد بیمار ارائه شود.

 وی عنوان کرد: هر چند كه با پيشرفت ‌های روزافزون پزشكی بسياری از بيماری ‌ها قابليت پيشگيری و  درمان سریع  پيدا كرده‌اند اما داشتن روحیه قوی مهمترین رکن در روند بهبودی بیماران  است.

رودینی تاکید کرد:مشكلاتی مانند سوءرفتار، سوءتغذيه، استعمال دخانيات، استرس، اضطراب و مشكلات اقتصادي دست به دست هم می ‌دهند و باعث می ‌شوند افراد بيشتری در جامعه در معرض سرطان قرار بگیرند اما داشتن روحيه مثبت، عمر بيماران سرطانی را افزايش می‌دهد و پس از طول دوره درمان فرد یک زندگی عادی را داشته و به جامعه بر می گردد.

خواندن برگه جواب آزمایش را به پزشکتان بسپارید!

وی ادامه داد: پیشرفت علم   تناوب سلیقه ای برای درمان را افزایش داده که به دنبال این مسئله اضطراب بیماران افزایش می یابد اما پزشکان باید به گونه ای با بیماران برخورد کنند تا فردبه موقع آزمایش های تشخیصی را انجام دهد. همچنین پیگیری و خواندن برگه‌های آزمایش توسط شخص بیمار نادرست است و پزشکان باید بیماران را از عواقب آن آگاه کنند.

وی با اشاره به اینکه دسترسی به اطلاعات ناقص پزشکی در اینترنت آسیب هایی به همراه دارد، یاداور شد: با جستجوهای اینترنتی درباره بیماری ممکن است فرد دچار خودبیمار پنداری شود درباره بیماری خود به تشخیص غلط برسد. همچنین اطلاعات سطحی پزشکی در اینترنت اعتماد به نفس کاذبی به بیمار می دهد که در نهایت سبب از بین رفتن اعتماد بیمار به پزشکش خواهد شد.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید