لپ تاپ های هوآوی از استور مایکروسافت حذف شد

هوآوی در این هفته با شوک خبری مواجه شد و آن تحریم از سوی ایالات متحده بود. تحریمی که شرکت های امریکایی را مجبور ساخت تا به مقابله با این شرکت چینی پرداخته و هیچ تبادل مالی و کاری با آن نداشته باشند.

پیش تر مشخص شد که گوگل دیگر نمی خواهد در بحث نرم افزاری با هوآوی همکاری کند. پس از آن نیز نوبت به شرکت های کوالکام و اینتل رسید که در زمینه تامین پردازنده و مودم با این کمپانی همکاری داشتند. در حالی که مشخص شد ایالات متحده مدت زمان تحریم را به تعویق انداخت اما همچنان شاهد تحریم برخی شرکت ها از جمله مایکروسافت هستیم. به تازگی مشخص شد این شرکت ردموندی لپ تاپ های هوآوی را از فروشگاه مایکروسافت استور حذف کرد.

لپ تاپ های هوآوی در فروشگاه مایکروسافت به فروش نمی رسد

از آنجایی که شرکت های امریکایی باید تابع قوانین کشور باشند، نمی توانند برخلاف آن عمل کرده و از این رو پشتیبانی با مشکل مواجه می شود. هوآوی پیشتر اعلام نمود که دربرابر تحریم خواهد ایستاد و هیچ آسیبی به آن وارد نمی شود. زیرا برنامه هایی را اتخاذ کرده اما مشخص نیست آیا تحریم ایالات متحده گریبان گیر هوآوی خواهد شد و باید در آینده شاهد لغو کلی آن باشیم.

اگر سری به فروشگاه مایکروسافت بزنید متوجه خواهید شد که لپ تاپ میت بوک ایکس پرو یا میت بوک ایکس هوآوی در فروشگاه موجود نیست. این بدان معناست که دیگر مایکروسافت برنامه ای برای فروش محصول هوآوی از جمله لپ تاپ های آن ندارد. البته در فروشگاه های فیزیکی این شرکت محصولات هوآوی به فروش می رسند و در حال حاضر تنها فروشگاه های آنلاین با چنین مسئله ای مواجه شدند.

چند ماه قبل هوآوی اعلام کرد اگر شرکت های همکار امریکایی دست از همکاری بکشند، خود به تولید موارد موردنیاز خواهد پرداخت. به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند زیرا تحریم این شرکت 90 روز به تعویض افتاد.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : neowin

نظر خودتان را ارسال کنید