ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام لاتاری آمریکا کلیک کنید !

۵ میلیون مشمول سود سهام عدالت‌شان را نخواستند

به گزارش آسمونی:در حالی که مشاور پوری حسینی می‌گوید ٥‌میلیون نفر ‏مشمول سهام عدالت برای گرفتن سودهای خود هیچ اقدامی انجام نداده‌اند، برخی معتقدند این موضوع به عدم اطلاع آنها از وضعیت سهامداری‌شان مربوط می‌شود تا انصراف از دریافت سود سهام عدالت.

به نقل ارتسنیم، طرح سهام عدالت در حالی از سال 1385 تا کنون در حال اجرا است که مطابق آن از محل سود سهام تخصیص‌یافته به مشمولان، اقساط این سهامطی مدت 10 سال تسویه شده است.

بر این اساس از سال 96 و با پایان یافتن مهلت تسویه اقساط سهام عدالت، سود این سهام به‌صورت نقدی به مشمولان در حال پرداخت است.

ضمن این که قرار بود با پایان یافتن این مهلت 10 ساله از تسویه اقساط سهام عدالت، شرایط آزادسازی این سهام مهیا شده و طبق قانون مشمولان سهام عدالت باید از سال 96 اختیار سهام عدالت خود را برای خرید و فروش در دست می‌گرفتند؛ که با وجود این تاخیر دولت تدبیر و امید و در آزادسازی این سهام و دادن حق قانونی به مشمولان در این زمینه تا به امروز سه ساله شده است.

این در شرایطی است در مجموع میزان سود توزیع شده میان حدود 41.5 میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت که شماره شبا بانکی نزد سامانه سهام عدالت دارند، در مجموع طی دو سال گذشته تا کنون حدود 7400 میلیارد تومان بوده است.

در این زمینه جعفر سبحانی که مشاور پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی است به تازگی اظهار داشته است هیچ ثبت‌نام جدیدی برای سهام عدالت انجام نشده و درحال حاضر هم این امکان ‌وجود ندارد که افراد دیگری برای گرفتن سهام عدالت ثبت‌نام کنند. بنابراین درحال حاضر ٤٩‌میلیون ‌نفر  مشمول سهام عدالت هستند  که از این تعداد دو‌میلیون نفر فوتکرده‌اند  و تنها ٤٢‌میلیون نفر ‌شماره شبای خود را به سامانه سهام عدالت برای دریافت سود وارد کرده‌اند. بنابراین ٥‌میلیون نفر ‌مشمول سهام عدالت برای گرفتن سودهای خود هیچ اقدامی انجام نداده‌اند.»

این در حالی است که کارشناسان معتقدند اطلاع‌رسانی صورت گرفته در زمینه سهام عدالت توسط سازمان خصوصی‌سازی بسیار ضعیف بوده است و عدم دریافت سود سهام عدالت توسط 5 میلیون نفر، بیشتر به عدم اطلاع آنها از وضعیت سهامداری‌شان مربوط می‌شود تا انصراف از دریافت سود سهام عدالت!

منبع: اقتصاد آنلاین

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: علی مقدم
  30 مرداد 1398

  من یک کارگر ساختمان هستم برای سهام عدالت نیز ثبت نام کردم ولی نتونستم سهام عدات بگیرم کد رهگیری هم دارم ولی نمیدونم باید چیکار کنم وبه کجا مراجعه کنم

  • نویسنده دیدگاه: روابط عمومی
   31 مرداد 1398

   سهام عدالت خودتون را میتونید از طریق ورود به سامانه samanese.ir و یا شماره تلفن 83338 پیگیری کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید