کلاس آموزش سی اس اس css

کلاس آموزش سی اس اس css

سی اس اس مخفف جمله Cascading Style Sheets می باشد که در کنار زبان نشانه گذاری html هسته اصای ساخت صفحات وب می باشد. در واقع سی اس اس روشی برای نمایش چیدمان و ظاهر صفحات وب می باشد. به عنوان مثال شما پس از مشخص کردن مکانی در صفحه وب توسط اچ تی ام ال می توانید با کدهای ساده در سی اس اس نوع قلم ، اندازه ، رنگ، تصویر و در کل ظاهر آن مکان را تعیین کنید.سی اس اس

در استاندارد w3c بسیار مهم است که تمامی ویژگی های یک صفحه وب در سی اس اس نوشته شود و در مابین کدهای سایت خبری از این دستورات نباشد. در واقع نظم و پاکیزگی در کدهای قالب سایت بسیار حائز اهمیت می باشد. شایان ذکر می باشد که در نسخه های قدیمی html طراحان وب از جدول برای معین کردن چیدمان سایت استفاده می کردند که در استاندارد های جدید با معرفی دستور  DIV جداول به صورت کامل حذف شدند. به دلیل ساده تر بودن کار با DIV برای چیدمان صفحه، طراحان سایت از جداول تنها برای نمایش داده های ستونی استفاده می کنند.

یک نکته بسیار جالب توجه در مورد سی اس اس این می باشد که سی اس اس در حافظه پنهان مرور گر یا همان کش ذخیره می شود و برای استفاده از آن در چندین صفحه نیازی به باز خوانی آن نمی باشد.

آموزش سی اس اس css

به گزارش آسمونی سی اس اس css یکی از مهارت ها و حرفه هایی است که کاربردهای بسیار زیادی داد و بسیاری از افراد علاقمند به یادگیری آن هستند. با فراگیری سی اس اس css علاوه بر اینکه به مهارتی مسلط می شوید که جامعه امروزی به آن نیاز فراوان دارد، از طریق آن می توانید کسب درآمد هم داشته باشید.

آموزش سی اس اس css

برای یادگیری این رشته، کلاس هایی برگزار می شود که متقاضیان با مراجعه به کلاس آموزش سی اس اس css ، می توانند آموزش های لازم را ببینند.

دوره آموزش سی اس اس css

در این دوره ها مطالب کامل مربوط به سی اس اس css به صورت پروژه محور آموزش داده می شود. کارآموزان در پایان دوره آموزشی سی اس اس css می توانند در این زمینه فعالیت کنند.

ما در این بخش آسمونی، در ادامه ی معرفی انواع کلاس های آموزشی، مطالبی که ممکن است در موسسات و آموزشگاه سی اس اس css مطرح شود را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

کلاس آموزش سی اس اس css

مطالبی که ممکن است در کلاس آموزش سی اس اس css مطرح شود به شرح زیر است:

انواع سی اس اس

برای نوشتن سی اس اس سه روش موجود است که به شرح زیر می باشد:

1-    سی اس اس درون خطی (inline)

در این روش ویژگی ها و مشخصات، در تگ مربوطه در همان صفحه اچ تی ام ال نوشته می شود:

<span style=”text-align:center;margin:0 auto”></span>

2-    سی اس اس داخلی (internal)

 در این روش ویژگی ها در قسمت <head>  سایت با نوشتن تگ <style> مشخص می شود:

<head>

<style type=”text/css”>

Span { text-align:center; margin:0 auto;}

</style>

</head>

3-    سی اس اس خارجی (external)

که بهترین روش نوشتن سی اس اس نیز می باشد. در این روش یک صفحه با پسوند .css ساخته می شود و از صفحه html در قسمت head  لینکی برای آن ارسال می شود و این دو صفحه را به هم مرتبط می کند:

<head>

<link rel=”stylesheet” type=”text/css” href=”style.css”/>

</head>

نکته قابل ذکر این می باشد که به دلیل تفاوت در ساختار مرورگرها، برخی از دستورات در مرورگرها نمایش داده نمی شوند و یا به صورت متفاوت نمایش داده می شوند. به یاد داشته باشید که از دستورات منسوخ شده توسط استاندارد w3c در قالب سایت خود استفاده نکنید.

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید