بایدها و نبایدهای خرید رپورتاژ آگهی از سایت های پربازدید

“رپورتاژ چیست؟ ” اولین سوالی است با شنیدن کلمه رپورتاژ به ذهنتان خطور میکند؛ شاید در نگاه اول جواب این سوال برای شما حکم یک اطلاعات زمینه ای در حوزه وب را داشته باشد اما در حقیقت ماجرا فراتر از این حرف‎هاست .
جواب این سوال تنها یک جواب ساده نیست، بلکه یک مسیر است ، شاید هم یک راه نجات و فرمول موفقیت در دنیای وب!

عجیب، اما دست یافتنی!

اگر صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید و خود را در بن بست اقصادی میبینید، قطعا صابون رپورتاژ آگهی به تن کسب و کارتان نخورده که ناامید شده اید. واقعا رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ چیزی نیست جز سوخت موشک برای کسب و کار شما!

امروزه سر و کله رپورتاژ آگهی بیشتر در بازار آنلاین پیدا شده است تا بازار های سنتی. به طور کلی رپورتاژ آگهی چیزی جز یک متن جادویی نیست که به هدف تبلیغات پربازده و بازاریابی به صحیح ترین روش جلو میرود . حتما شماهم میدانید که مخاطبان این روزها ترجیح میدهند از چند فرسخی تبلیغات و بنرهای تبلیغاتی عبور نکنند، در مواردی دچار عارضه کوری تبلیغات هم شده اند و اصلا تبلیغات را نمیبینند . واقعیت این است که احتمالا جزو صاحبان کسب و کاری هستید که قبلا هزینه های گزافی در راستای تبلیغات پرداخته اید اما دریغ از سرسوزنی بازده؛اینجاست که ما به شما حق میدهیم که جادوی رپورتاژ آگهی را باور نکنید اما مطمئن باشید که رپورتاز آگهی با همه روش های تبلیغاتی تومنی صنار توفیر دارد.

شاید باورنکردنی باشد اما مخاطبان از رپورتاژ آگهی لذت میبرند و با نرخ بالایی به آن اعتماد میکنند . این ماجرا از چه چیزی سرچشمه میگیرد؟

ریشه موفقیت رپورتاژ آگهی در دنیای دیجیتال چیست ؟

رپورتاژ آگهی یک متن تبلیغاتی است که در کمال تعجب بویی از تبلیغات نبرده . بگذارید کمی ساده تر صحبت کنیم. رپورتاژ آگهی یک مقاله بازاریابی است که به صورت نامحسوس اما با اطلاعات واقعی تبلیغ کسب و کار شما را انجام میدهد. در این سبک تبلیغاتی در کنار مطالب مفید و کاربردی که ارائه می شود ، کمی تبلیغات هم چاشنی کار میکنیم تا کاربر دلزده نشود .
چیزی که رپورتاژ آگهی را نسبت به روش های بازاریابی و تبلیغات برتر کرده است این است که رپورتاژ آگهی یک متن حاوی اطلاعات واقعی به دور از بزرگنمایی های غیرواقعی است که به تصمیم گیری مخاطب احترام میگذارد، دقیقا نقطه مقابل تبلیغات که بزرگنمایی و وعده های دروغین برای گرفتن یک کلیک ناقابل در آن موج میزند . پس بی شک یکی از راز های موفقیت رپورتاژ آگهی ، احترام به تصمیم گیری آگاهانه خواننده است .

از آنجا که هدف رپورتاژ آگهی در قالب یک داستان ارائه می شود خواننده با خیال راحتتری تحت تاثیر روال تبلیغاتی شما قرار میگیرد و در همین راستا پیام تبلیغاتی شما با دردسری کمتری به او منتقل می شود .

اطلاعاتی بیشتر درباره مزایای رپورتاژ آگهی نسبت به دیگر روش های لینک سازی را در لینک زیر بخوانید:

مهمترین مزایای رپورتاژ آگهی

 

چطور برای یک وبسایت پربازدید یک رپورتاژآگهی بنویسیم ؟

حالا که میدانید رپورتاژ آگهی به طور نامحسوس تبلیغات را در خود جای داده است، بهتر است کمی در مورد اصول و قواعد حاکم بر نگارش رپورتاژ آگهی برای سایت های پربازدید بیشتر بدانید :

1-برای چه کسی مینویسید ؟

اولین قدم در نوشتن رپورتاژ برای این قبیل سایت ها ، این است که مخاطب خود را بشناسید؛ بعد از اینکه سایت پذیرنده رپورتاژ خود را مشخص کردید، شناخت مخاطب کار سختی نیست. از آنجا که سایت های قدرتمند و پربازدید قطعا مخاطبان هوشمند و نکته سنجی دارند، بهتر است برای نگارش رپورتاژ آگهی وسواس بیشتری به خرج بدهید. حواستان باشد حالا که با یک سایت پرمخاطب مواجه هستید، دور مطالب کپی و بی محتوا را خط قرمز بکشید.  متن رپورتاژ آگهی شما باید دست اول و حاوی محتوای مفید و بکر باشد . مطالعه نکاتی جالب در copyblogger.com

در همین راستا دیوید آگیلوی نیز معتقد است :
چیزی که باعث میشود مصرف کننده خرید کند یا نه، محتوای تبلیغات شماست نه شکل ظاهری آن.

حالا میدانید مخاطب شما آنقدر هوشمند است که مخاطب پر و پا قرص یک وبسایت خوب شده است، چرا شما هم یک رپورتاژ هوشمندانه ننویسید؟ شاید بهتر باشد این گونه به ماجرا نگاه کنید که شما یک متن دارید که قرار است به وسیله آن اعتماد مخاطب را برای کلیک روی لینک جلب کنید، در واقع به واسطه یک متن ، شانس غربال مشتریان خود را از بین مخاطبان وبسایت پربازدید مورد نظر به شما داده شده ، تمام توانایی خود را برای جلب اعتماد او بکار بگیرید.

 

2-با انتخاب یک عنوان وسوسه کننده، شانس موفقیت خود را افزایش دهید:

عنوان وسوسه کننده اولین ریسمان شما برای مجاب کردن مخاطب است . تا جایی که ممکن است جذابیت را به خورد عنوان مقاله تان بدهید. مخاطب امروزه از هیجان حسابی استقبال میکند.
مثلا عنوان “5 تکنیک برترین سئوکاران جهان در سال 2019” خیلی جذابتر و هیجان انگیزتر از “5 روش تضمینی سئوی سایت” می باشد.

 

3-جادوی پارارگراف اول :

شاید دقت نکرده باشید اما دنیای مجازی این روزها را آفت زده است؛ آفتی به نام ناخونک! کاربران این روزهای دنیای اینترنت علاقه زیادی دارند تا به هر مطلب یک ناخونکی بزنند و نصفه کاره رها کنند، برای مبارزه بااین آفت یک راه بیشتر ندارید : پاراگراف اول.
اگرمیخواهید خواننده را حین ارتکاب جرم (ناخونک) در دام بیاندازید که راه برگشتی نداشته باشد، باید تا همه هنرتان را به کار بگیرید تا جذابیت پاراگراف اول را افزایش دهید. بعد از عنوان، جذابیت نوشتاری پاراگراف اول، دومین شانس شما برای متقاعد کردن خواننده به ادامه ی مطالعه است.

اگر پاراگراف اول را با عبارت های کلیشه ای آغاز کنید، شانس خود را دو دستی تقدیمی ناخونک زدن خواننده کرده اید .

رپورتاژ شما مهمان یک وبسایت قدرتمند است و از آنجا که تعداد کاربران آن چشمگیر می باشد، اگر در نوشتن پاراگراف اول سنگ تمام بگذارید، افزایش تعداد قابل توجهی ورودی به سایتتان ردخور ندارد .

 

4-خواننده را پیشبینی کنید:

نور علی نور می شود اگر بتوانید عکس العمل بعدی خواننده را در پاراگراف بعدی لحاظ کنید. کمی نگاه روان شناسانه نیاز دارد و خیلی هم سخت نیست. همینکه بدایند با چه خوانندگانی طرف هستید پیشبینی خواسته ها و علایق آنها ساده می شود.
یکی از مواردی مشترکا در همه رپورتاژ آگهی ها نیاز به پیاده سازی دارد این است نه خیلی روی هدف تبلیغاتی خود مانور دهید و نه آنچنان فاصله بگیرید که مخاطب تحت تاثیر قرار نگیرد. در همین راستا قانون 70 به 30 را به خاطر بسپارید و والسلام!

یعنی 70 درصد محتوای رپورتاژ آگهی محتوای مفید و کاربردی و 30 درصد باقی مانده میتواند به تبلیغات نامحسوس و عاری از بزرگنمایی احتصاص یابد.

 

5-شانسی به نام Domain Authority در خدمت شماست :

اگر امکان انتشار رپورتاژ آگهی در یک وبسایت معتبر و پر بازدید نصیبتان شود، در واقع توانسته اید در منفعت Domain Authority بسیار خوب یک وبسایت سهیم شوید.
فرصت را غنیمت بشمارید و تور عریض و طویلی تدارک ببینید. یک رپورتاژ آگهی خوب و با کیفیت کافیست تا بتوانید ورودی های وبسایتتان را به صورت عجیب و غریبی افزایش دهید . مخاص کلام اینکه ، رپورتاژ را آگهی را دست کم نگیرید؛ رپورتاژ میتواند کاتالیزور واکنش کاربر برای سایت شما باشد .

 

6-Call To Action

امیدوارم آنقدر در ارائه مطالب مفید و به دور از قرض ورزی غرق نشوید که هدف تبلیغاتی خود را فراموش کنید. متاسفانه دیدگاه اشتباهی که در مورد رپورتاژ آگهی وجود دارد این است که به صرف پرداخت هزینه ثبت رپورتاژ در سایت پربازدید و دریافت لینک از جانب آن کار تمام است و درهای موفقیت و پیشرفت یکی یکی به روی سایت شما باز می شود؛ نخیر، از این خبرها نیست. گوگل میانه ای با این میانبر ها ندارد و تنها زمانی برای رپورتاژ شما ارزش قائل می شود که تعداد کلیک ها روی لینک به نرخ رضایت بخشی برسد. در واقع رپورتاژ آگهی یک فرصت طلایی است که میزان استفاده از آن به شما و وسواستان در نگارش آن بستگی دارد .
اگر رپورتاژ آگهی را به آن قیف معروف که ردپایش در همه مباحث دیده می شود، تشبیه کنیم. دعوت به عمل نوک قیف است؛ اینجاست که هرچه اشته اید برداشت میکنید و خواننده را دعوت به عمل مورد نظرتان مینمایید. هرچه در تدارکات این بخش هوشمندانه تر و موثرتر ظاهر شوید ، از اعتبار و ورودی های وبسایت پربازدید موردنظر بیشتر آیدتان می شود.

 

7-سیاست های تبلیغاتی و نگارشی سایت مقصد را کشف کنید

کافیست در صفحات مختلف سایت میزبان گشتی بزنید تا لحن نوشتاری و سیاست سخت گیرانه سایت های پربازدید دستتان بیاید. هرچه میزان تطابق شما با سیاست های سایت مورد نظر بیشتر باشد، یک هیچ از دیگر رقبایتان جلو افتاده اید. بقول معروف، معلم سخت گیر، شاگرد را زرنگ بار می‎آورد. سنبه سایت های قدرتمند پر زور است اما در نهایت همه چیز به نفع شما خواهد بود.

اگر میخواهید بیشتر درباره قواعد نوشتن رپورتاژ آگهی بدانید حتما مقاله زیر را از لینکدون مطالعه کنید:

بهترین تکنیک های نوشتن رپورتاژ آگهی

 

چرا خرید رپورتاژ از سایتهای پربازدید تاثیر بیشتری دارد ؟

در این پاراگراف توضیح خواهیم داد یک رپورتاژ آگهی با چه ساز و کاری به پول تبدیل می شود.

کمال هم نشین در شما هم اثر خواهد کرد!

یک رپورتاژ اصولی در یک سایت پربازدید نتیجه ای به جز موفقیت و افزایش درآمد سایت شما ندارد. راستش را بخواهید بعد از یک رپورتاژ درست و حسابی هیچ ابزار دیگری مثل یک سایت معتبر نمیتواند شمارا در مسیر موفقیت و پیشرفت همراهی کند .

  • بی هیچ چک و چانه ای برند می شوید: آیا برای موفقیت در کسب و کارتان به چیزی جز برندینگ نیاز دارید؟ وقتی از نام و نشان وبسایت شما در یک سایت پربازدید و معتبر دیده می شود، شما هم در اعتبار و بازدید بالای آن سایت سهیم می شوید. هرچه سایت شما مشهورتر و نام‎آشنا تر باشد، پروسه برندینگ با سرعت بالاتری پیش میرود. رپورتاژ آگهی دقیقا همسو با برندینگ عمل میکند.
  • از راه درست بک لینک دریافت میکنید : اگر بک لینک های دریافتی شما تبلیغاتی باشند، دیر یا زود خشم گوگل شما را خواهد گرفت اما همه ی بک لینک ها مخاطره آمیز نیستند. درواقع بک لینک به روش رپورتاژ آگهی امن ترین و پربازده ترین نوع لینکدهی است که به صورت مستقیم سئوی سایت شما را مورد عنایت قرار میدهد. مخصوصا اگر با کلیک مخاطب بر روی لینک شما توامان شود. گوگل کلیک های ورودی از سایت های پربازدید را مهمترین فاکتور افزایش سئو در سایت شما میداند.
  • تاثیر غوغایی در سئوی سایت : دو فاکتور جنجالی گوگل برای تعیین سئوی سایت شما، میزان ترافیک ورودی و بک لینک های مفید آن می باشد. اما قسمت جالب ماجرا اینجاست که رپورتاژ آگهی به صورت همزمان هر دو فاکتور را پیاده میکند که الحق و الانصاف تجربه ثابت کرده که به مذاق گوگل حسابی خوش می آید. به همین دلیل است که گوگل با بک لینکهای موجود در قالب سایت ارتباط خوبی ندارد، چون مناسبات تجاری و هدف تبلیغاتی اش پرواضح است. به طور کلی گوگل با هر عاملی که قصد تغییر غیر اصولی در رده بندی هایش داشته باشد به شدت مقابله میکند .

برای خرید رپورتاژ از سایتهای دست اول ایرانی و پربازدید میتوانید از لینک زیر اقدام کنید:

خرید رپورتاژ از سایت های پربازدید


نظر خودتان را ارسال کنید