محله جنت آباد

نمای کلی

این متن برای معرفی بیشتر  محله جنت آباد که در منطقه 5 تهران واقع شده است نوشته شده است و امیدوارم این بررسی بتواند به شما اطلاعات مفیدی در مورد این محله بدهد ، پس با آسمونی همراه باشید.

نام محله : جنت آباد

موقعیت جغرافیایی :غرب تهران

منطقه شهرداری : منطقه 5 شهرداری تهران ، ناحیه 7

بافت : نوساز

محدودیت ترافیکی : ندارد

محله های همسایه : شهران ، پونک ، حصارک

ایستگاه های مترو : ندارد

ایستگاه های بی ار تی : ندارد

قیمت هر متر مربع : 15 الی 25 میلیون ( در سال 98 )

 

اطلاعات عمومی محله جنت آباد

تقاطق اتوبان همت و جنت آباد

پیدایش و نام گذاری : در قدیم در این محله رودخانه های بسیاری جریان داشته که باعث شده بود اب و هوای خوبی در این محله حاکم باشد . بر اثر گذر زمان این رودخانه ها خشک شدند ولی همچنان اب و هوای این منطقه خوب ماند . شاهین جنوبی یکی از مکان های معروف در این محله میباشد که در گذشته شاهین های زیادی در این محله پرواز میکردند .

بعد از انقلاب به دلیل ارزان بودن قیمت ملک در این محله بیشتر مورد توجه مهاجران قرار گرفت و کارگران شهرستانی در این محله ساکن شدند . اب و هوای این محله نیز برای بیماران تنفسی بسیار مطلوب بود.

اقوام زیادی در محله ساکن بودند که نقش بسزایی در شکل دادن به این محله داشتند . شاهسون ها که اکثرا چوپان بودند در این محله ساکن شدند . قوم دیگر یزدی ها بودند که در این محل به باغ داری و کشاورزی مشغول بودند.

در قبل از انقلاب 20 درصد از جمعیت این محله را اقلیت های مذهبی تشکیل میدادند و چند مدرسه مسیحی نیز در این محله قرار داشت.

بافت محله

بافت محله : این محله مسکونی بوده و اکثرا ساختمان ها نوساز است ، نسبت به بقیه محله های تهران شلوغ و پر جمعیت نمیباشد ، شرکت های خصوصی و دولتی کمتری در محله قرار دارند و ارامش بیشتری دارد.

تراکم جمعیتی : جمعیت این منطقه در حدود 36 هزار نفر است .

قیمت ملک : قیمت ملک در این محله از 15 میلیون شروع و به 25 میلیون تومان ختم میشود.

 

اطلاعات جغرافیایی محله جنت آباد

محله جنت اباد در غرب تهران ، منطقه 5 ( ناحیه 2 ) شهرداری تهران قرار دارد

اتوبان آبشناسان

همسایه های جنت اباد : این محله از شمال به محله حصارک و سیمون بولیوار راه دارد ، از شرق به محله پونک ، از غرب به محله شهران و از جنوب نیز به شهرک پرواز راه دارد.

میدان چهار باغ

میادین و خیابان های اصلی : از خیابان ها و اتوبان های مهم این محله میتوان به اتوبان هاي آبشناسان، اشرفي اصفهاني، شهيد باكري، سيمون بوليوار، خيابان مخبري و اتوبان همت اشاره کرد .

و از میادین این محله میتوان به میدان چهار باغ ، میدان اتش نشان و میدان علامه جعفری اشاره کرد.

اماکن مهم محله جنت اباد

بوستان بهاره

بوستان ها و فضای سبز : از بوستان ها و فضا های سبز مهم این محله میتوان به بوستان های ميلاد، شبنم و بهاره اشاره کرد همچنین بوستان های چهارباغ، بوستان سيمين، بوستان پروانه، بوستان مهتاب، بوستان بزرگمهر، بوستان بهزيستي، بوستان دانش، بوستان مبعث نیز در این محله واقع اند .

حمل و نقل عمومی : تنها ایستگاه مترو اطراف این محله مترو صادقیه میباشد و خط اتوبوس جنت اباد صادقیه نیز در این محله قرار دارد.

پمپ بزنین ها : از مهم ترين پمپ بنزين هاي مستقر در محله جنت‌ آباد مي توان به پمپ بنزين جايگاه 132 در بلوار فردوس، فلكه دوم صادقيه، آريا شهر شمال و شمال غرب و پمپ بنزين شماره 178، جنت آباد شمالي، بالاي همت غرب و شمال غرب تهران اشاره كرد.

مجتمع اداری طوبی

مراکز خرید و تجاری : مراکز خرید متعددی در محله جنت اباد واقع شده است که برخی از انها عبارت اند از : مجتمع سمرقند ، پاساژ طوبی ، مرکز خرید حنت اباد جنوبی ، مرکز خرید مریم ، مرکز خرید مهستان و مرکز خرید ایرانپارس .

فروشگاه شهروند

فروشگاه های زنجیره ای : این محله دارای یک فروشگاه افق کوروش در بلوار بعثت و یک فروشگاه شهروند در بلوار جنت اباد مرکزی و یک فروشگاه جانبو واققع در خیابان مخبری است.

بازار میوه و تره بار بهاره

میادین میوه و تره بار : بازار میوه و تره بار بزرگ جنت اباد در تقاطع ابشناسان و خیابان جنت اباد قرار دارد.

مجتمع سمرقند

سینما : پردیس سینمایی سمرقند واقع در پاساژ سمرقند که یکی از قدیمی ترین سینما های تهران میباشد تنها سینمای واقع در محله جنت اباد است.

اماکن اداری : دفاتر اسناد رسمی شماره 1047 ، 1227 و 1173 همگی در بلوار جنت اباد قرار دارند . یک دفتر پلیس +10 در بلوار حنت اباد مرکزی و یک دفتر پیشخوان دولت در بلوار جنت اباد جنوبی قرار دارد.

بیمارستان فوق تخصصی پیامبران

مراکز درمانی : میتوان به بیمارستان فوق تخصصی پیامبران و درمانگاه شبانه روزی ایلیاد و جنت اباد اشاره کرد .

مساجد : مسجد علی ابن ابی طالب و مسجد امام مهدی از مساجد مهم این محله به شمار می اید

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید