همه نمازهاى لیالی ماه رمضان

اعمال ماه رمضان فراوان است . يكى از اعمال اين ماه نماز است . از امام صادق عليه السلام روايت شده است كه هزار ركعت نماز در تمام ماه مبارك رمضان وارد شده است. برای آشنایی با همه نمازهاى لیالی ماه رمضان این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی همه نمازهاى لیالی ماه رمضان می پردازیم.

همه نمازهاى لیالی ماه رمضان

  1. نماز شب اول ماه رمضان:

دو ركعت است ؛ در هر ركعت ، حمد و سوره انعام خوانده مى شود.

  1. نماز اول ماه:

دو ركعت است كه كيفيت آن در ماه رجب بيان شد.

  1. نماز هر شب ماه رمضان:

دو ركعت مى باشد كه در هر ركعت آن ؛ پس از حمد، سه مرتبه سوره توحيد خوانده و بعد از سلام گفته مى شود: سبحان من هو حفيظ لا يغفل، سبحان من هو رحيم لا يعجل، سبحان من هو قائم لايسهو، سبحان من هو دائم لا يلهو؛ پس از آن تسبيحات چهارگانه، هفت مرتبه خوانده مى شود: سبحان اللّه و الحمدلله و لا اله الا اللّه اللّه اكبر و سپس گفته مى‌شود: سبحانك سبحانك سبحانك يا عظيم اغفر لى الذنب العظيم. پس ده مرتبه بر پيغمبر صلي الله عليه و آله صلوات فرستاده مى‌شود.

ثواب اين نماز، آمرزش هفتاد هزار گناه است.

  1. نماز روز اول ماه:

دو ركعت است ؛ در ركعت اول ، سوره حمد و فتح و در ركعت دوم ، سوره حمد و يك سوره دلخواه خوانده مى شود.

  1. نماز شب هاى قدر:

دو ركعت مى باشد، مانند نماز صبح . با اين تفاوت كه در هر ركعت ، بعد از حمد، هفت مرتبه سوره توحيد قرائت و پس از سلام نماز، هفتاد مرتبه ذكر مى شود: استغفر اللّه و اتوب اليه.

  1. نماز ديگر شب هاى قدر:

صد ركعت است و مى توان به جاى اين صد ركعت ، شش روز از نمازهاى قضاى خود را به جا آورد؛ به اين ترتيب كه از ظهر روز اول شروع نموده و در عشاى روز ششم ختم كرد.

  1. هزار ركعت در تمام شب هاى ماه رمضان:

به گزارش آسمونی به اين نحو كه از شب اول تا شب بيستم ، در هر شب بيست ركعت (ده تا دو ركعت مثل نماز صبح) هر دو ركعت به يك سلام . از شب بيست و يكم تا آخر ماه هر شب سى ركعت به همان روش خوانده شود. همچنين در هر يك از شب هاى احياء (نوزدهم ، بيست و يكم و بيست و سوم) صد ركعت به ترتيب مذكور به جا آورده شود.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید