ماجرای کمبود باتری قلب در بیمارستان‌ها + جوابیه وزارت بهداشت

به گزارش آسمونی:وزارت بهداشت به ادعاهایی مبنی بر افزایش سرسام‌آور قیمت باتری قلب واکنش نشان داد.

تصویری از بیمارستان قلب شهید رجایی روز گذشته در فضای مجازی دست به دست شد که در آن  برخی بیماران در صف انتظار بودند و اذعان داشتند باتری قلب وجود ندارد.

آنها مدعی بودند با ۲۵۰ میلیون هم نمی‌توانند باتری‌هایی که ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان  تهیه می کردند، خریداری کنند، در همین راستا ظهر امروز وزارت بهداشت طی اطلاعیه ای درباره این موضوع توضیحاتی داد.

مهدی یوسفی رئیس هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون قیمت باتری قلب افزایش نیافته است و بیماران به شائبه‌های بی‌اساس منتشر شده در فضای مجازی توجه نکنند.

قیمت باتری قلب افزایش نداشته است

یوسفی در پاسخ به این سوال که آیا قیمت باتری قلب افزایش یافته است، اظهار کرد: قیمت باتری قلب برای بیماران کشورمان افزایش قیمت نداشته است و جای نگرانی برای بیماران نیست.

وی افزود: باتری قلب برای بیماران کشورمان با ارز دولتی توسط هیئت امنای صرفه جویی ارزی خریداری و وارد کشور می‌شود و با قیمت مناسب در اختیار بیمارستان‌ها نیز قرار می‌گیرد.

رئیس هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران بیان کرد: باتری قلب نوع ICD بنابر نیاز بیمار از ۱۵ میلیون تا ۲۰ میلیون تومان و نوعپیس میکر حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

یوسفی گفت: باتری قلب برای بیماران به مقدار لازم خریداری شده و در انبار‌های هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران موجود است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید