ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام لاتاری آمریکا کلیک کنید !

بازارچه های محلی تهران

در برخی از نقاط تهران بازارهای قدیمی دیده می شود که قدمت آن ها به سال ها زیادی می رسد. این بازارچه ها علاوه بر اینکه محلی برای کسب و کارها می باشد به یکی از جاذبه های گردشگری تهران نیز تبدیل شده است. برای آشنایی بیشتر با بازارچه های محلی تهران این بخش آسمونی را بخوانید.

بازارچه های محلی تهران

بازار تجریش

گل سرسبد بازارهای قدیمی تهران، قطعا بازار تجریش می باشد که هنوز رونق و اعتبار خودش را حفظ کرده و یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری، مخصوصا برای گردشگران خارجی می باشد. این بازار که در شمال تهران و در منطقه ی تجریش واقع شده است، در انتها به امامزاده صالح ختم شده و مکانی مناسب برای خرید میوه های بسیار با کیفیت و نوبرانه، لوازم منزل، صنایع دستی، سوغاتی های عالی از اقصی نقاط ایران و میوه های عجیب و غریبی که شاید در هیچ جای کشورمان نتوانید ببینید و هر چیز دیگری که لازم داشته باشید، خواهد بود.

خرید از بازار تجریش بیشتر از اینکه یک خرید معمولی باشد، گذر به حال و هوا و زندگی مردم تهران در سالهای گذشته است که با وجود زندگی مدرن امروز، به خوبی اصالت خود را حفظ کرده است.

آدرس بازار تجریش: تهران، تجریش، بازار تجریش

بازار بزرگ تهران

نمی توان برای خرید به تهران سفر کرد و به بازار بزرگ سر نزد! این بازار مجموعه ایست بی نظیر از هر چیزی که تصورش را می کنید. لباس، طلا، جواهر، بدلیجات، چرم، کیف و کفش، فرش، لوازم خانگی و غیره که همگی با تنوع بسیار بالا و با قیمت های مناسب در این بازار براحتی به چشم میخورند. موقعیت مکانی بسیار عالی و دسترسی به خیابان های معروفی مانند مولوی، سیروس، خیام و خیابان پانزده خرداد باعث شده تا بازار بزرگ به عنوان یکی از اصلی ترین بازارهای تهران و قطب اقتصادی ایران شناخته شود.

این بازار مجموعه ای از بازارهای بزرگ، امیر، زید، زرگرها، عباس آباد، پاچنار، کفاش ها، نجارها، خیاط ها، بازار بین الحرمین، نوروز خان، منوچهر خانی و غیره می باشد و رستوران و کبابی های نام آشنایی را در دل خود حفظ کرده است و در نتیجه افرادی که از شهرهای دیگر به این بازار آمده اند، شرایط مناسبی برای استراحت خواهند داشت.

علاوه بر نقش و اهمیت بازار بزرگ تهران در اقتصاد ایران از زمان قاجاریان تا امروز، نمی توان از تاثیر اتحاد کسبه ی بازار در دوران مشروطه غافل شد. اگر اهل تاریخ و مرور گذشته باشید، بدون شک می دانید که اولین اعتصاب و اعتراض در دوران مشروطه از بازار بزرگ تهران شروع شد و به مرور گسترده شد.

بازار شوش تهران

بازار شوش یکی از بازارهای تهران می باشد که قدمت بالایی داشته و یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید بلور و کریستال محسوب میشود. با توجه به قدمت بالای این بازار، به مرور پاساژهای جدیدی در آن ساخته شدند و باعث شد تا امروز تنوع بالایی در لوازم خانگی را در این مجموعه شاهد باشیم.

آدرس: تهران، میدان شوش، خیابان صابونیان، بازار بورس چینی

بازار دوم نازی آباد

هر یک از بازارهای تهران بورس گروه کالایی خاص هستند و به جرأت می توان گفت، بازار دوم نازی آباد مکانی مناسب برای خرید پوشاک و لباس در تمام گروه های سنی به شمار میرود. تنوع و رونق این بازار تقریبا هم راستا با بازار بزرگ می باشد و انتخابی مناسب برای خرید در جنوب تهران محسوب میشود.

آدرس بازار دوم نازی آباد: تهران، نازی آباد، بازار دوم

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید