چلسی – آرسنال ؛ فینال تمام انگلیسی دیگری در لیگ اروپا !

با صعود تیم های  چلسی و آرسنال به فینال لیگ اروپا ، یک جام دیگر اروپایی نیز در قبضه انگلیس قرار گرفت .

به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته بازی دور برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا بین تیم های چلسی – اینتراخت و آرسنال – والنسیا برگزار شد که طی آن دو تیم لندنی به مرحله بعد صعود کردند .

تیم چلسی توسط لوفتوس چیک در دقیقه 28 موفق شد دروازه اینتراخت را باز کند اما لوکا یوویچ مهاجم 22 ساله تیم فرانکفورت در دقیقه 49 جواب گل لوفتوس چیک را داد تا همه چیز در مجموع دو بازی برابر شود و بازی به وقت های اضافه و پنالتی کشیده شود . در این مسابقه کپا اریزابالاگا ستاره بی چون و چرای تیمش بود و مانع از حذف تیمش توسط فرانکفورت شد و در ضربات پنالتی تیم چلسی موفق شد از سد تیم فراکفورت عبور کند .

در سوی دیگر بازی جذاب دو تیم آرسنال و والنسیا برگزار شد که طی آن تیم والنسیا با هت تریک اوبامیانگ و تک گل لاکازت مغلوب تیم آرسنال شد و تنها کوین گامیرو موفق شد دو گل برای تیمش به ثم برساند تا در مجموع 7 بر 3 از تیم اونای امری شکست بخورد و از دور رقابت ها خارج شود .

اونای امری ، سرمربی کارکشته تیم آرسنال با این صعود به فینال لیگ اروپا ، در صورت کسب جام ، می تواند چهارمین لیگ اروپای خود را برنده شود . سه قهرمانی لیگ اروپای قبلی او همراه تیم سویا در سه سال متوالی رقم خورد و حال نوبت به قهرمانی با تیم آرسنال فرا رسیده است .

حال که فینال لیگ قهرمانان اروپا بین دو تیم انگلیسی تاتنهام و لیورپول برگزار خواهد شد ، لیگ اروپا نیز در اختیار یک تیم از لندن قرار خواهد گرفت . با توجه به این قضیه ، سوپر کاپ اروپا نیز یک فینال کاملا انگلیسی خواهد بود که نشان از رشد باورنرکردنی لیگ جزیره دارد .

هم اکنون 4 تیم از تاپ سیکس لیگ برتر انگلیس در فینال های اروپایی قرار دارند که نشان از وجود یک لیگ بسیار جذاب را می دهد و خبری از لیگ های تک قطبی نظیر لوشامپیونه ، بوندسلیگا و سری آ نیست !

 

اختصاصی آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید