فیلیپ کوتینیو ؛ نماد بارز از اینجا رانده از آنجا مانده

تیم لیورپول در حال به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسید که فیلیپ کوتینیو مهاجم گذشته این تیم در تیم حریف حضور داشت .

به گزارش ورزشی آسمونی ، فیلیپ کوتینیو را می توان بازنده اصلی بازی دو تیم لیورپول ، بارسلونا دانست . این مهاجم برزیلی مطمئنا اگر می دانست بعد از پیوستنش به باشگاه بارسلونا ، به مدت دو سال پیاپی تیم سابقش به فینال لیگ قهرمانان اروپا می رسد و تیم فعلی اش به طرز بسیار بدی متحمل شکست میشود ، به هیچ وجه لیورپول را به مقصد بارسلونا ترک نمی کرد .

وقتی خبر پیوستن فیلیپ کوتینیو به تیم بارسلونا با مبلغ بسیار بالای 160 میلیون یورو به گوش رسید ، همه از قوی ترین بارسلونای تاریخ صحبت می کردند و امید ها و آرزو های خود را برای کسب سه گانه و شش گانه معطوف بارسلونا می کردند اما نتایجی که رقم خورده است 180 درجه با تمام چیز هایی که در باورمان بود متفاوت است .

مطمئنا فیلیپه کوتینیو آن بازیکنی نبوده است که بسیار پزش را دادند ! حتی یورگن کلوپ باید از جدایی او از تیم و پیشرفت و جهش تیمش بسیار خرسند باشد . آسمونی ، چیزی که از فیلیپ کوتینیو در این فصل لالیگا دیدیم کاملا با آنچه می بایست تفاوت داشت . تمامی حرکات کوتینیو به شوت های بیرون محوطه منتهی می شد و اصلا در حد و اندازه های بارسلونا ظاهر نشده ، حداقل تا به امروز !

به ثمر رساندن تنها 1 گل در 22 بازی آخر این تیم نشان از ضعف و عدم هماهنگی این بازیکن با ترکیب بارسلونا دارد . اگر چه این مهاجم کوتاه قامت موفق شده در برابر لیون ، یونایتد و تاتنهام گلزنی کند اما باز هم فکر فروش این بازیکن در سر بسیاری از طرفداران بارسلونا پرورانده شده است .

کمی روی مبلغ 160 میلیون یورو تفکر کنید . آسمونی ، حال شما را با مبالغ خرید آرتور ملو و دی یانگ تنها می گذارم ! برای خریدن آرتور ملو که به مراتب بسیار مفید تر و کار آمد تر از کوتینیو برای ترکیب بارسلونا است تنها مبلغ 31 میلیون یورو + 9 میلیون پاداش متغیر در نظر گرفته شده بود چیزی در حدود 40 میلیون یورو !

دی یانگ ، هافبک ارزنده و خوش آتیه تیم آژاکس ، تنها به مبلغ 75 میلیون یورو + 11 میلیون یورو متغیرات به باشگاه بارسلونا پیوسته است ! جمع تمامی مبالغ خرج شده برای این دو بازیکن چیزی در حدود 126 میلیون یورو می شود !

کمی بیشتر فکر کنید ! با 160 میلیون یورو چه کار هایی که نمی شد کرد ! آیا واقعا خریدن کوتینیو آن قدر ها هم که بارتومئو فکرش را میکرد می ارزید ؟! مسلما خیر !

با توجه به مشکلات پدید آمده و باخت های تیم بارسلونا در لیگ قهرمانان ، شاید وقت آن رسیده باشد که سرو سامانی به این تیم داده شود ! کوتینیو میتواند گزینه بسیار مناسبی برای سران باشگاه جهت فروش باشد !

بعد از پیوستن نیمار به پی اس جی ، هیچ چیز همانند سابق نشده است ! ضعف تیم بارسلونا از نقطه وینگر چپ کاملا مشهود است ! کوتینیو در دیدار رفت و برگشت در برابر لیورپول ، تنها 1 خلق موقعیت را به ثبت رسانیده که به عنوان یک وینگر اصلا رکورد مناسبی به نظر نمی رسد !

در مجموع دو بازی کوتینیو تنها 3 دریبل داشته که هر سه تای آنها را نیز در نبرد های تن به تن مغلوب شده است ! شاید تیم بارسلونا بتواند با فروش کوتینیو و قرار دادن دمبله به جای او در ترکیب و استفاده از مالکوم ، تا حدودی شرایط را بهتر کند . حداقل از دیگر خرید این تیم ( یا بهتر است بگوییم هایجک این بازیکن از آ اس رم ) در تیم استفاده خواهد شد .

به هر حالی که شده شاید فیلیپه کوتینیو باید به فکر مقصد جدیدی برای خود باشد . انتقالش از لیورپول به بارسلونا اصلا آن چیزی نبوده است که هواداران بارسلونا را خوش حال کرده باشد ! آن همه مشکلات و درگیری ها سر به خدمت گرفتن او و در عوض عملکرد ضعیف او در خط حمله می بایست برطرف شود .

 

اختصاصی آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید