آژاکس 2 – 3 تاتنهام ؛ چمپیونز لیگی جذاب برای عاشقان فوتبال !

دیدار دو تیم آژاکس امستردام و تاتنهام در لیگ قهرمانان اروپا با صعود تاتنهام به فینال به پایان رسید .

به گزارش ورزشی آسمونی ، شب گذشته رقابت های جذاب لیگ قهرمانان اروپا با بازی آژاکس و تاتنهام ادامه داشت که در نهایت شاگردان پوچتینو با کام بکی فوق العاده موفق به صعود به فینال شدند و می بایست 11 خرداد ماه به مصاف لیورپول در متروپولیتانو برود .

بازی را تیم آژاکس طوفانی آغاز کرد . هنوز 4 دقیقه از رقابت بین دو تیم نگذشته بود که تیم آژاکس روی ضربه کرنر و ضربه سر مدافع بلند قامت خود ماتیاس دلیخت موفق شد دروازه تاتنهام را به زیبایی باز کند .

تیم تاتنهام بعد از دریافت گل اول جلو کشید تا نتیجه را برگرداند و در راس این حملات هیونگ مین سون قرار داشت که روی چندین موقعیت مختلف می توانست دروازه اونانا را باز کند اما ضرباتش با بد شانسی به تیرک دروازه برخورد می کرد و یا توسط دروازه بان آژاکس مهار می شد .

در دقیقه 35 تیم آژاکس برای بار دوم دروازه تاتنهام را باز کرد . روی فرار عالی دوشان تادیچ و پاس کات بک این بازیکن برای حکیم زیاش ، این بازیکن مراکشی با یک ضربه دقیق توپ را وارد دروازه هوگو لوریس کرد تا امید های تاتنهام کم تر و کمتر شود .

در ادامه تیم تاتنهام توپ و میدان را در اختیار داشت اما واکنش های اونانا ، دروازه بان تیم آژاکس ، مانع از بازگشایی دروازه این تیم حداقل تا دقایق 55 مسابقه می شد .

تیم تاتنهام در دقیقه 55 موفق شد یکی از گل های خورده را جبران کند تا کمی تسلی خاطر پیدا کند . روی ضد حمله بازیکنان تاتنهام و سرعت بالای دله علی و لوکاس مورا ، پاس علی به مورا رسید و این بازیکن با یک ضربه دقیق توپ را وارد دروازه اونانا کرد .

تیم تاتنهام بعد از به ثمر رساندن اولین گل خودش در این مسابقه کمی امیدوار شد . با توجه به نتیجه بازی لیورپول بارسلونا ، امید تیم تاتنهام برای انجام کام بک بسیار بالا رفته بود و این تیم در دقیقه 58 موفق شد باز هم به گل برسد .

روی حمله بازیکنان تاتنهام و رسیدن توپ به سمت راست دروازه آژاکس ، ضربه اول درون شش قدم بازیکنان تاتنهام به زیبایی توسط اونانا دفع شد اما توپ در شلوغی محوطه جریمه به لوکاس مورا رسید و این بازیکن با از پیش روی برداشتن چند بازیکن توپ را به قعر دروازه آژاکس فرستاد تا امید های این تیم رنگ حقیقت به خود بگیرند .

بعد از به تساوی کشیدن شدن بازی در این دیدار تیم آژاکس کمی جلو کشید تا بتواند حاشیه امنیتی برای خود بوجود آورد اما موقعیت های این تیم یکی پس از دیگری راهی به دروازه پیدا نکرد .

بعد از چند حمله ناموفق از هر دو تیم ، تاتنهام تمام قد جلو کشید تا بتواند گل پیروزی را وارد دروازه تیم آژاکس کند . در دقیقه 5+90 بالاخره این معجزه رخ داد !
روی حرکت دله علی و پاس این بازیکن برای لوکاس مورا ، ضربه مورا با عبور از کنار دستان اونانا وارد دروازه تیم آژاکس شد تا دیگر تیم لیگ جزیره موجود در نیمه نهایی ، بتواند با انجام یک بازگشت رویایی ، به فینال لیگ قهرمانان اروپا برسد .

 

اختصاصی آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید