افزایش حقوق‌ها تا ۴۰۰ هزار تومان اجرایی شد

به گزارش آسمونی:رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: افزایش حقوق‌ها در آن بخش که ثابت بود و چهارصد هزار تومان در نظر گرفته شده بود اجرا شد.

محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: برآورد‌هایی از فروش نفت در روز را انجام داده و در بودجه آورده ایم، اما اگر تغییری در این محاسبات ما انجام بگیرد سعی خواهد شد تا با صرفه جویی در بخش‌های دیگر این مسئله را جبران کنیم.

وی در ادامه افزود: در شرایط کنونی با کمک مردم و تدبیر دولت باید به فکر عبور از این وضعیت بود چرا که شاهد هستیم یک حرف زور و قلدرمآبانه‌ای زده شده از سوی رژیم آمریکا مطرح شده، اما ما ملت بزرگی هستیم.

نوبخت در ادامه گفت: ما در ضمن اینکه ملتی هستیم که همواره به دنبال صلح بوده و صلح و دوستی را به جهان عرضه کردیم؛ این رویه را ادامه خواهیم داد.

محمدباقر نوبخت در پاسخ به این پرسش که افزایش حقوق کارکنان دولت در ماه جاری به طور کامل پرداخت می‌شود یا خیر، اظهار کرد: افزایش حقوق‌ها در آن بخش که ثابت بود و چهارصد هزار تومان در نظر گرفته شده بود اجرا شد و دستگاه‌هایی که تعلل داشتند با بخشنامه ویژه‌ای که ابلاغ شد پرداخت را انجام دادند.

وی ادامه داد:، اما در مورد افزایش حقوق برای بازنشستگان و کارمندان دولت که بیش از چهارصد هزار تومان برای هریک از آنان است، به دستگاه‌ها اعلام شد تا احکام کارگزینی خود را داشته باشند و این ماه کل آن افزایشی را که مرتبط با حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت است را به خزانه واریز می‌کنیم منتها مشروط بر این است که دستگاه‌ها بتوانند احکامی را که باید دقیقا درباره میزان این افزایش باشد را اعلام کنند و به ما برسانند.

نوبخت تاکید کرد: اقدامی دیگر برای بازنشستگان این است که همسان سازی را برای آنان در سال جاری انجام دهیم و امیدواریم با انجام این اقدام که دولت برای آن حدود پنج هزار میلیارد تومان کنار گذاشته است از این ماه اجرایی شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه وظیفه ما در دولت جلوگیری از سخت شدن زندگی مردم است، افزود: دولت با تمهیدات خود به دنبال جلوگیری از ایجاد مشکل در زندگی مردم است، اما بنده اینجا از همکاران در بخش نظارتی طلب می‌کنم که وقتی دولت بیش از هزار و شصت میلیارد دلار صرفه نظر می‌کند و ارز کالا‌های اساسی را با قیمت ۴۲۰۰ تامین می‌کند تا به مردم فشاری وارد نشود، انتظار نداشته که در مبانی محاسباتی قیمت ارز نیمایی یا حتی ارز بازار آزاد باشد.

وی در پایان گفت: در بخش کنترل این چرخه محاسباتی قیمت‌ها همکاران من در بخش‌های  نظارتی با قدرت بیشتری عمل کنندتا بیش از پیش از فشار اقتصادی به مردم جلوگیری کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید