خبرنگاری شغل سخت شد/ اجرای بازنشستگی پیش از موعد خبرنگاران با دستور وزیر کار

به گزارش آسمونی:وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اجرای مصوبه سخت و زیان‌آور بودن شغل خبرنگاری و بازنشستگی پیش از موعد خبرنگاران توضیحاتی داد.

مسئله عدم اجرای مصوبه “سخت و زیان‌آور بودن شغل خبرنگاری” مصوب سال ۸۶ دولت که اخیراً منجر به واکنش و تذکر برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی شد، پاسخ رسمی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در پی داشت.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره چرایی عدم اجرای این مصوبه از سوی سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده است که: در صورت ارائه درخواست متقاضیان به دبیرخانه‌های کمیته‌های استانی بررسی مشاغل سخت و زیان‌آور سراسر کشور، مراتب توسط کمیته‌ای استانی مورد تطبیق و امعان نظر قرار خواهد گرفت و در صورت احراز شرایط بازنشستگی، مستمری آن‌ها توسط سازمان تامین اجتماعی برقرار می‌شود.

گفتنی است؛ شریعتمداری به صورت رسمی اعلام کرده که شغل خبرنگاری در دسته مشاغل سخت و زیان‌آور قرار دارد.

خبرنگاری شغلی سخت‌تر و زیان آور‌تراز مدیریت است

محمد حسن زدا سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در نشست خبری که امروز (سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه) به منظور تشریح جزئیات و زمان پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی در سال ۹۸ برگزار شد، با اظهار بی اطلاعی از نامه وزیر کار در خصوص بازنشستگی پیش از موعد خبرنگاران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از این نامه اطلاعی ندارم، اما من به عنوان مسئول سازمان تأمین اجتماعی اعلام می‌کنم که خبرنگاری شغل سخت و زیان باری است و هر یک از مدیران بهتر می‌دانند که استرس خبرنگاران بسیار زیاد است.

وی ادامه داد: درست است که مدیریت سخت و زیان آور است، اما شغل خبرنگاری شغلی سخت‌تر و زیان آور‌تر محسوب می‌شود.

زدا تصریح کرد: تشخیص سخت بودن این شغل بر عهده سرپرست سازمان تأمین اجتماعی نیست.

وی ادامه داد:کمیته‌های تشخیص کار‌های سخت و زیان آور در ادارات کار مستقر هستند و در آنجا کارشناسان بهداشت حرفه‌ای حضور دارند تا عوامل آلاینده جسمی و روحی را تشخیص دهند و با توجه به آن، سخت بودن حوزه هر یک از خبرنگاران مشخص می‌شود.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اطلاعی از ابلاغیه وزیر کار ندارم، اما امیدوارم که اجرایی شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید