رئیس اتاق بازرگانی: ایران جزو ارزان‌ترین کشورها در بخش گردشگری است

به گزارش آسمونی:گروه استان‌ها ــ رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با بیان اینکه دولت و وزارت امور خارجه باید به‌صورت خاص و ویژه به صنعت گردشگری توجه کنند گفت: ایران جزو ارزان‌ترین کشورها در بخش گردشگری است.

غلامحسین شافعی صبح امروز در نخستین همایش بین‌المللی گردشگری بیابان لوت اظهار داشت: توسعه صنعت گردشگری یک توسعه همه‌جانبه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.

وی با بیان اینکهدولت و وزارت امور خارجه باید به‌صورت خاص و ویژه به صنعت گردشگری توجه کنند افزود: ایران جزو ارزان‌ترین کشورها در بخش گردشگری است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با بیان اینکهتمایل به ورود به گردشگری ایران فوق‌العاده بالا است اضافه کرد: گردشگری ایران نیازمند توسعه است چراکه در حال حاضر فرصتی طلایی پیشِ‌رو است.

شافعی عدم تعادل و توازن سیاست‌های ارزی و تجاری فرصت‌های گردشگری را از ایران گرفته است تصریح کرد: ایران جزو 10 کشور اول دنیا در صنعت گردشگری است.

وی با ابراز اینکه پیش‌بینی شده تا سال 2020 تعداد گردشگران در صحنه جهانی به 1.6 میلیارد نفر می‌رسد خاطرنشان کرد: ارزش افزوده حاصل از گردشگری قابل مقایسه با هیچ کالا و صنعتی نیست.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با اظهار اینکه کشور تونس در بیابان لوت کشور خودش، 8 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده است یادآور شد: باید توجه کنیم که در بیابان لوت ایران چه‌میزان سرمایه‌گذاری شده است.

شافعی با بیان اینکه بر اساس شنیده‌ها در بیابان لوت ایران لایه اوزون هنوز سوراخ نشده است اظهار داشت: نقاطی از لوت گرم‌ترین نقطه جهان است که درجه حرارت آن 70 درجه است.

وی گفت: آفتاب بیابان لوت خاصیت درمانی ویژه‌ای دارد اما مشکل اساسی این است که ما همراه با تحولات جهانی حرکت نمی‌کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با تأکید به اینکه بهتر است دبیرخانه همایش ایجاد شود گفت: استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و کرمان کاری مشترک برای بیابان لوت انجام دهند.

شافعی خراسان جنوبی را به‌لحاظ فضای کسب‌وکار و امنیت برای کار اقتصادی استانی بارز دانست و بیان کرد: خراسان جنوبی دارای نیروی انسانی قوی است که باید به آن توجه شود.

وی با ابراز اینکه این همایش باید به‌صورت سالیانه برگزار شود خاطرنشان کرد: ایران نایب‌رئیس جاده ابریشم است که اگر این امر به دبیرخانه همایش بین‌المللی گردشگری بیابان لوت متصل شود تحولی عظیم خواهد داشت.

منبع: تسنیم

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید