لغو نشست جایزه مهرگان از سوی مسئولان نمایشگاه کتاب تهران

به گزارش آسمونی:مدیر جایزه مهرگان از لغو اولین نشست این جایزه در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد و گفت هیچ دلیلی از سوی مسئولان نمایشگاه برای این اتفاق نامتعارف اعلام نشده است.

علیرضا زرگر خبر داد: به رغم اطلاع‌رسانی قبلی و انتشار برنامه نشست‌های علمی و ادبی، دیروز (دوشنبه ۹ اردیبهشت) از برگزاری اولین نشست جایزه مهرگان در سالن سخنرانی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بدون ذکر هر دلیلی جلوگیری شد و مهمان و مدعوین نشست سردرگم شدند.

زرگر ادامه داد: جایزه مهرگان سه نشست از پیش اعلام شده در سی و دومین نمایشگاه کتاب دارد که اولین نشست آن در بخش مهرگان علم با موضوع «ضرورت تالیف کتاب‌های علمی به زبان ساده و مشکلات محیط زیست ایران از نگاه داوران جایزه مهرگان علم»، قرار بود در ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۲:۳۰ دیروز  (دوشنبه نهم اردیبهشت) با حضور داوران، در سالن مطهری نمایشگاه و با حضور داوران برگزار شود.

مدیر جایزه مهرگان یادآور شد: پس از لغو این نشست، اسماعیل کهرم، هوشنگ ضیایی و اسماعیل عباسی به نمایندگی از سوی دیگر سخنرانان در محل غرفه کوچک جایزه مهرگان با حاضران و خبرنگاران گفتگو کردند.

زرگر تصریح کرد: دو نشست دیگر جایزه مربوط به بخش مهرگان ادب بوده و صبق برنامه قرار است در عصر روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این هفته در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شود.

مدیر جایزه مهرگان همچنین در پایان از  برخی رفتارهای نامتعارف که موجب بی‌احترامی به مدعوین و بازدیدکنندگان نمایشگاه می‌شود، ابراز تاسف کرد.

منبع: ایلنا

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید