قاتل حضرت ابوالفضل کیست + مقتل و سرنوشت

حضرت ابوالفضل به واسطه نقش بزرگی که در واقعه کربلا داشتند، برای همه مسلمانان از اهمیت ویژه و زیادی برخوردارند. اما آیا می دانید قاتل حضرت ابوالفضل کیست ؟ آسمونی در این بخش به همین مورد می پردازد.

قاتل حضرت ابوالفضل کیست + مقتل و سرنوشت

يکي از جنايتکاران واقعه جانسوز عاشورا حكيم بن طفيبل است،او اولين كسي بود كه به سوي امام حسين (عليه السلام) تير اندازي كرد. او همچنين قاتل حضرت ابوالفضل العباس (عليه السلام) بود و لباس و اسلحه ي حضرت را به غارت برد. ديگر جنايت او تازيدن اسب بر پيكر مطهر امام حسين (عليه السلام) مي باشد.

سرنوشت قاتل حضرت ابوالفضل

هر کسي که مرتکب جرم و گناهي شود که به علت حمايت جنايتکاران حاکم و يا به جهات ديگر از کيفر قانوني فرار کند از کيفر طبيعي در دنيا و از کيفر اخروي در آخرت درامان نخواهد بود! و سرنوشت قاتلين ابوالفضل العباس عليه‏السلام از اين قاعده حتمي و سنت الهي مستثني نبوده که به شرح سرنوشت يکي از آنان مي‏پردازيم. قاسم بن اصبغ بن نباته مي‏گويد: روزي مردي را که از پيش مي‏شناختم و از قبيله بني‏ابان بن دارم بود، با چهره سياه ديدم، ابتدا وي را نشناختم، بعد از دقت بسيار و شناسايي به او گفتم: تو را قبلا با چهره‏اي سفيد و صورتي زيبا ديده‏ام، حالا اين چه قيافه زشتي است که پيدا کرده‏اي؟ آن مرد پاسخ داد: يکي از اصحاب حسين عليه ‏السلام را که در پيشاني‏اش اثر سجود نمايان بود و از چهره‏اش پيدا بود که بنده شايسته خداست در روز عاشورا کشتم و از آن موقع شبي بر من نگذشته مگر در خواب مي‏بينم که او گريبانم را مي‏گيرد و در جهنم مي‏اندازد. وحشتي که از اين خواب بر من دست مي‏دهد موجب مي‏شود فرياد کشم و کسان و اطرافيان خويش را از خواب بيدار کنم و اين را نيز بگويم که از اولين شبي که اين خواب را ديده‏ام، چهره‏ام سياه شده است. قاسم مي‏گويد: از او پرسيدم، کسي را که کشتي چه نام داشت؟ پاسخ داد: او عباس پسر رشيد علي بود. قاسم پسر اصبغ مي‏گويد: براي صدق مدعاي او و ارضاء حس کنجکاوي خود به جستجو پرداختم و از همسايگان وضع حال قاتل را پرسيدم. همگي گواهي دادند که صداي صيحه و فرياد شبانه او را مي‏شنوند و از اينکه آسايش ايشان را هم مختل کرده، رنج مي‏برند. مي‏گويند، اين مرد که در دنيا هم روسياه شده، آن قدر تشنه مي‏شد که قدح قدح آب مي‏نوشيد ولي فايده‏اي نمي‏بخشيد تا عاقبت شکمش ترکيد و به درک رسيد. قرضي است کرده‏هاي تو در نزد روزگار در هر کدام روز که باشد ادا کند

4.3/5 ( 3 نظر )


دیدگاه های این مطلب

  1. نویسنده دیدگاه: مسعود
    19 بهمن 1398

    یا عباس علمدار کربلا

  2. نویسنده دیدگاه: احمد
    04 اردیبهشت 1398

    سلام بسیار فیض بردم دمتون گرم

نظر خودتان را ارسال کنید