انفجاری دیگر در پایتخت سریلانکا / ۸۷ چاشنی بمب در کلمبو کشف شد

به گزارش آسمونی:منابع محلی در سریلانکا از وقوع انفجار نزدیک کلیسایی در کلمبو، پایتخت سریلانکا و کشف ۸۷ چاشنی بمب در ایستگاه اتوبوسی در این شهر خبر دادند.

به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، شاهدان از وقوع انفجار نزدیک کلیسایی در پایتخت سریلانکا خبر دادند. این انفجار در زمان تلاش برای خنثی سازی بمب کشف شده نزدیک این کلیسا رخ داد.

امروز همچنین پلیس سریلانکا اعلام کرد ۸۷ چاشنی‌ بمب را در یک ایستگاه اتوبوس در کلمبو کشف کرده است. نیرو‌های پلیس سریلانکا در ابتدا ۱۲ چاشنی بمب را کشف کرده بودند و به دنبال آن ۷۵ چاشنی دیگر نیز در محل کشف شد.

از روز گذشته و به دنبال انفجار‌های مرگبار در سریلانکا بیش از هزار نیروی نظامی به منظور تامین امنیت در کلمبو، پایتخت تجاری و بزرگترین شهر این کشور مستقر شده‌اند. پلیس سریلانکا تحقیقات گسترده‌ای را به منظور کشف علت این انفجار‌ها آغاز کرده است. هنوز ارتباطی میان چاشنی‌های کشف شده و انفجار‌های متعدد روز گذشته در این کشور یافت نشده است.

هشت انفجار مهیب روز یکشنبه در چند هتل و کلیسا، پایتخت سریلانکا را در کانون خبر‌های اصلی رسانه‌های جهان قرار داد. در بمب‌گذاری‌های روز یکشنبه سریلانکا که مرگبارترین حادثه از زمان جنگ داخلی این کشور بود که یک دهه پیش پایان یافت، ۲۹۰ نفر جان خود را از دست دادند و بیش از ۵۰۰ نفر زخمی شدند.

یک گروه ناشناخته به اسم جماعت ”توحید ملی“ مسئولیت حملات سریلانکا را برعهده گرفت. سخنگوی دولت این کشور اعلام کرد انفجار‌های مذکور با کمک یک شبکه بین‌المللی انجام شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید