آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ لیورپول ، پرنده و مشعل جاودان

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال / اختصاصی ورزشی آسمونی – مهدی زارعی

لیورپول ، پرنده و مشعل جاودان

 

سالها قبل از آن که باشگاه لیورپول تأسیس شود ، پرنده ای به عنوان نماد شهر لیورپول در نظر گرفته شده بود که نام آن « لایور برد LIVER Bird » بود . این پرنده یک موجود اسطوره ای است که ریشه آن به اسطوره های کهن بریتانیا و منطقه مرسی ساید باز می گشت .

تا قرن 18 گهگاه از یک عقاب به عنوان نماد شهر استفاده می شد اما از قرن 19 شکل پرنده همان شکلی شد که امروزه می توانیم در لوگوی لیورپول ببینیم ؛ پرنده ای شبیه به لک لک که از راسته « کودن سانان » است .

لیورپولی ها در تمام نمادهای خود ، از این پرنده استفاده می کنند . دانشگاه لیورپول ، دانشگاه جان موزر ، دانشگاه اچ هیل و روزنامه محلی « لیورپول اکو » در منطقه مرسی ساید همگی این پرنده را در لوگوی خود ، مورد استفاده قرار داده اند .

باشگاه لیورپول هم این علامت را به عنوان نماد خود ، مورد استفاده قرار داده است و تصویری از پرنده را می توان روی یک سپر مشاهده کرد .

این سپر حتی روی دروازه بیل شنکلی – که تماشاگران از آن وارد استادیوم آنفیلد می شوند – هم نصب شده است که اشاره ای دارد به نماد باشگاه .

البته روی لوگوی قرمزهای آنفیلد می توان علامتهای دیگری را هم دید . عدد 1892 در پایی نماد ، اشاره دارد به روز تأسیس باشگاه که دوم ژوئن سال 1892 بود . در بالای لوگو هم می توان شعار باشگاه را مشاهده کرد. شعار« تو هیچ گاه تنها گام برنخواهی داشت »

این آواز در اصل، آهنگ نمایش موزیکال چرخ و فلک در سال 1945 بود که بارها و بارها توسط خوانندگان بزرگی چون الویس پریسلی بازخوانی شد . از سال 1963 این شعار توسط تماشاگران لیورپول در استادیوم آنفیلد خوانده شد و به سرود رسمی باشگاه تبدیل شد .

در سال 1989 سانحه ورزشگاه هیلزبورو پیش آمد و 96 هوادار لیورپولی در این استادیوم کشته شدند . از آن زمان به بعد ، دو مشعل فروزان به دو سمت چپ و راست نماد باشگاه اضافه شد و نماد امروزی باشگاه شکل گرفت . علامتهایی که در کنار هم ، به خوبی می توانند نشان دهنده هویت یک تیم قدیمی و 127 ساله باشند .

 

 

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ورزشی آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید