۱۸ برگزیده دومین جشنواره ملی “زن و علم” معرفی شدند

به گزارش آسمونی:در اختتامیه دومین جشنواره ملی “زن و علم” از ۱۸ برگزیده این جشنواره در حوزه‌های مختلف تجلیل بعمل آمد.

اختتامیه دومین جشنواره ملی زن و علم (جایزه دکتر مریم میرزاخانی) صبح امروز با حضور شخصیت‌های مختلف در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد. در این جشنواره با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور در امور زنان، دکتر باقری قائم مقام وزیر علوم، دکتر نیلی رئیس دانشگاه تهران و دکتر غفاری معاون فرهنگی وزیر علوم از ۱۸ زن موفق در عرصه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی تجلیل بعمل آمد و جایزه پروفسور “مریم میرزاخانی” به آنها اهدا شد.

برگزیدگان جشنواره فوق از ۶ گروه فنی مهندسی، کشاورزی، محیط زیست و دامپزشکی، علوم پزشکی، علوم انسانی، علوم پایه و هنر در سه گروه سنی زیر ۴۰ سال، ۴۰ سال تا ۶۵ سال و بالای ۶۵ سال مورد تجلیل قرار گرفتند.

در گروه فنی مهندسی از بنفشه زهرایی، سارا نظیف، مهتاب میرمحسنی و آزاده احمدی تجلیل شد.

در گروه کشاورزی، محیط زیست و دامپزشکی دکتر گیتی کریم، دکتر سادات فیض نیا و دکتر رقیه نجف‌زاده مورد تقدیر قرار گرفتند.

دکتر لیلا آزاد بخت، دکتر منیژه مختاری، دکتر فاطمه دارابی و دکتر سمیه کاظم نژاد لیلی نیز در گروه پزشکی عنوان جایزه مریم میرزاخانی را از آن خود کردند.

در گروه علوم انسانی نیز دکتر انیسه خزعلی، دکتر ستاره موسوی و دکتر زهرا فتحی رضایی مورد تقدیر قرار گرفتند.

دکتر ناهید پوررضا، دکتر طیبه مدرک نیا، دکتر ناهید شفاییان نیز در گروه علوم پایه موفق به کسب جایزه مریم میرزاخانی شدند و در نهایت در گروه هنر نیز دکتر نسرین مقدم عنوان این جایزه را از آن خود کرد.

منبع: ایسنا

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید