اخبار اجتماعی

هلال احمر از سعید قاسمی به مراجع قضایی شکایت می‌کند

The Red Crescent complains against Saeed Ghasemi to the judicial authorities. هلال احمر از سعید قاسمی به مراجع قضایی شکایت می‌کند

به گزارش آسمونی:در پی انتشار ویدئویی از سعید قاسمی، یکی از فرماندهان بازنشسته نظامی درباره استفاده از پوشش هلال احمر در جنگ بوسنی،جمعیت هلال احمر از شکایت این نهاد از وی به مراجع قضایی خبر داد.

در پی انتشار ویدئویی از سعید قاسمی، یکی از فرماندهان بازنشسته نظامی درباره استفاده از پوشش هلال احمر در جریان جنگ بوسنی، جمعیت هلال احمر ایران، در اطلاعیه‌ای از شکایت این نهاد از وی به مراجع قضایی خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است:

هلال احمر هیچ گاه اجازه استفاده از نشان‌واره و لباس خود را به نیرو‌های نظامی نمی‌دهد. این نهاد بین المللی طبق کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو در مخاصمات مسلحانه بی طرف است، زیرا کار مهمی به نام حمایت از انسانیت و کمک به افراد غیرنظامی دارد.

اگر فرد یا نهادی از نشان و لباس جمعیت هلال احمر ایران در مسیری مغایر با اهداف و اصول این نهاد بین المللی سوءاستفاده کرده، قطعا بدون اجازه و هماهنگی این جمعیت بوده است که اگر قرار بر هماهنگی و اجازه هم باشد، قطعا اجازه چنین اقدامی داده نمی‌شود.

بدین ترتیب به دنبال اقرار سعید قاسمی، از فرماندهان سابق نظامی به استفاده از پوشش هلال احمر برای اهداف نظامی در زمان جنگ بوسنی، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از وی به مراجع قضایی شکایت کرده و حق پیگیری این موضوع را تا زمان رسیدن به نتیجه برای خود محفوظ می‌داند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

تازه های آسمونی

امارات و عربستان 95 تُن کمک‌های بشر دوستانه برای سیل زدگان کشورمان فرستادند

طاهره رضایی

کمک‌ های هلال احمر کویت به‌ زودی در بین سیل‌ زدگان توزیع می‌شود

طاهره رضایی

شکایت میراث فرهنگی گیلان از شهرداری رشت | خانه ابتهاج در آستانه ثبت ملی بود

طاهره رضایی

میزان دقیق کمک‌های خارجی به هلال احمر اعلام شد

طاهره رضایی

تلاش اصناف برای کمک به سیل‌زدگان / از قالیشویی رایگان تا جمع‌آوری کمک‌های مردمی

طاهره رضایی

فرانسه کمک‌های خود به سیل زدگان ایران را تحویل هلال احمر می‌دهد

طاهره رضایی

نظر شما چیست؟