خانه خانوادگی هوشنگ ابتهاج در رشت تخریب شد

به گزارش آسمونی:خانه خانوادگی هوشنگ ابتهاج در شهر رشت تخریب شد تا در اثر تعلل میراث فرهنگی بار دیگر یک یادگار فرهنگی برای سودجویی و ساخت بنای نوساز نابود شود.

براساس تصاویر منتشر شده از شهر رشت، خانه مادری هوشنگ ابتهاج شاعر سرشناس معروف به سایه در شهر رشت تخریب شده است. این تخریب در حالی صورت گرفته که سال‌هاست بحث ثبت ملی این خانه مطرح است.

سازمان میراث فرهنگی پس از سال‌ها تعلل در ثبت ملی این بنا مدتی پیش اعلام کرده بود که انتساب این خانه به خانواده ابتهاج مشخص نیست.

هوشنگ ابتهاج نیز در واکنش به این ادعا به رسانه‌ها اعلام کرده بود همه می‌دانند این خانه به خانواده آنها تعلق داشته است. وی گفته بود: سند و اسناد این خانه در شهردازی و جاهای دیگر موجود است و همه می‌دانند این بنا به ما تعلق داشته است.

با وجود این مصاحبه و اعلام اینکه کارشناسان دفتر ثبت سازمان میراث فرهنگی در حال پیگیری این پرونده هستند، تعلل و کندی همیشگی سازمان میراث فرهنگی و بی‌توجهی اداره کل میراث فرهنگی استان گیلان و مدیران دفتر ثبت آثار تاریخی سازمان میراث به این بنا، این یادگار فرهنگی شهر رشت برای سودجویی و ساخت بنای نوساز تخریب شد.

منبع: همشهری آنلاین

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید