آژاکس 1 – 1 یوونتوس ؛ به یاد آن سال های رویایی

دیدار دو تیم آژاکس و یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا با تساوی دو تیم به پایان رسید .

به گزارش ورزشی آسمونی ، در شبی که کریستیانو رونالدو بعد از دوری چند هفته ای به دلیل مصدومیت به ترکیب اصلی برگشته بود ، تیم یوونتوس نتوانست از سد آژاکس عبور کند .

تیم یوونتوس بازی را تهاجمی آغاز کرد و خیلی زود و در دقیقه 2 می توانست روی ضربه فدریکو برناردسکی به گل اول برسد . اما ضربه محکم این بازیکن با اختلافی اندک از بالای دروازه آژاکس به بیرون رفت .

در ادامه تیم آژاکس اقدام به حمله کرد و روی چند موقعیت عالی ، حکیم زیاش می توانست دروازه یوونتوس را باز کند که ضرباتش راهی به چارچوب دروازه یوونتوس پیدا نکرد . در دقیقه 18 روی حرکت داوید نِرِس درون دروازه و پاس رو به عقب این بازیکن برای زیاش ، ضربه تماشایی و دقیق زیاش با واکنش استثنایی شزنی همراه شد تا همچنان دروازه دو تیم بسته باقی بماند .

تنها گل نیمه اول در دقیقه 45 و روی حرکت عالی رونالدو به ثمر رسید . آغاز حمله توسط این بازیکن و پاس او برای ژائو کانسلو به رونالدو این اجازه را داد تا درون محوطه جریمه به طور آزادانه حرکت کند و ارسال استادانه کانسلو برای او باعث شد تا رونالدو با ضربه سر تنها گل تیم یوونتوس را وارد دروازه کند .

تیم آژاکس برای برگرداندن نتیجه با به زمین مسابقه در نیمه دوم گذاشت و بازی هنوز شروع نشده موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند . تنها 25 ثانیه از شروع نیمه دوم نگذشته بود که توپ ربایی داوید نرس و حرکت فوق العاده این بازیکن درون محوطه جریمه یوونتوس موجب شد تا این بازیکن با یک ضربه دقیق و تماشایی توپ را به قعر دروازه شزنی بفرستد و گل تساوی را خیلی زود به ثمر برساند .

تیم آژاکس بعد از به ثمر رساندن گل تساوی کاملا جلو کشید تا بتواند در یوهان کرویف آرنا پیروز از زمین مسابقه خارج شود اما حملات این تیم با واکنش های عالی شزنی همراه شد و گلی را برای میزبان به همراه نداشت .

در دقیقه 85 روی حرکت داگلاس کاستا ، این بازیکن ازسمت چپ شروع به حمله کرد و با سرعت بالای خود به محوطه جریمه تیم آژاکس رسید و با یک ضربه سنگین می رفت که دروازه آژاکس را باز کند ولی توپ به برخورد به تیرک دروازه به گل تبدیل نشد تا در نهایت بازی با تساوی 1 بر 1 به اتمام برسد .

اختصاصی آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید