آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ اتلتیکو مادرید ، یک خرس و هفت ستاره

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی / اختصاصی ورزشی آسمونی – مهدی زارعی

اتلتیکو مادرید ، یک خرس و هفت ستاره

اگر به لوگوی تیمهای فوتبال توجه کنیم ، در بسیاری از آن ها می توانیم تصاویری از حیوانات مشاهده کنیم . اما حتی قرار گرفتن جانوران در لوگوی تیمها نمی تواند بی دلیل باشد و در پس هر علامتی می توان تاریخ و هویت را مشاهده کرد . از جمله این تیمها اتلتیکو مادرید است .

اگر به پیراهن این باشگاه توجه کنیم ، روی سینه بازیکنان این تیم علامتی را می بینیم که نه تنها هویت و تاریخ باشگاه ، بلکه نشانه های تاریخی شهر مادرید را در دل خود ، جای داده است .

قسمت پایین این علامت، راه راه قرمز و سفید است ؛ درست مثل پیراهن قرمز و سپید اتلتیکو مادرید و لقب این باشگاه یعنی روخی بلانکو ( قرمز و سفیدها ) .

در قسمت بالای این لوگو هم می توان خرسی را دید که برخاسته و در حال چیدن میوه از یک درخت است .

اما یک خرس و یک درخت، چگونه می‌توانند به فوتبال مرتبط باشند ؟ شاید در ظاهر ، ارتباطی بین این دو مساله دیده نشود اما نباید فراموش کرد که این باشگاه 115 ساله ، نماینده شهر مادرید هست ، شهری که مدتهاست پایتخت اسپانیاست و از سال 1212 میلادی از یک خرس به عنوان نماد و پرچم خود استفاده می‌کند . روی بدن خرس ، هفت ستاره درخشان دیده می‌شد که علامت ستاره‌های دب اکبر در آسمان بودند .

آسمونی ، بعدها این علامت با تغییراتی روبه رو شد و یک درخت هم به پرچم اضافه شد . به این ترتیب خرس هم در این تصویر روی پاهای خود ایستاد و در حال چیدن میوه از درخت شد . علامت چیدن میوه توت ( یا توت فرنگی ) تا امروز هم در پرچم مادرید دیده شده و هرچند در قرون گذشته ، تغییرات زیادی در این لوگو ایجاد شد و علامتهای زیادی حذف و اضافه شدند اما خرس و ستاره های دب اکبر هرگز از این علامت حذف نشدند و حتی به لوگوی باشگاه اتلتیکو مادرید هم راه پیدا کردند .

در حال حاضر دو سال است که لوگوی باشگاه تغییرات کوچکی کرده است . مثلا خرس سیاه ، آبی‌رنگ شده و برگ‌های سبز درخت هم  آبی شدند . ولی بازهم اصالت این لوگو پابرجا مانده است ؛ با سه رنگ قرمز، سفید و آبی که رنگ پیراهن، جوراب و شورت باشگاه در سالهای اخیر بوده است .

 

اختصاصی آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید