تاتنهام 1 – 0 منچسترسیتی ؛ یک آسیایی ، تعیین کننده در اروپا

دیدار دو تیم تاتنهام و منچسترسیتی در لیگ قهرمانان اروپا با برتری تیم میزبان به پایان رسید .

به گزارش ورزشی آسمونی ، در اولین شب از دور یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان آسیا تیم تاتنهام در ورزشگاه جدید خود موفق شد با یک گل از حریف خود پیش بیافتد تا شانس صعود خود به دور بعد را افزایش دهد .

هر دو تیم بازی را در نیمه اول هجومی آغاز کردند و حملات پشت حملات یک دیگر بر روی دو دروازه اتفاق می افتاد ولی گلی به ثمر نمی رسید . شاید مهم ترین موقعیت نیمه اول مسابقه پنالتی گرفته شده برای تیم منچسترسیتی بود که سرخیو آگوئرو پشت توپ ایستاد ولی واکنش عالی هوگو لوریس مانع از باز شدن دروازه تیم تاتنهام شد .

عدم حضور یکی از زوج خط حمله تیم سیتی یعنی سانه در این مسابقه قدرت هجومی این تیم را تا حد بسیار زیادی پایین آورده بود و نبود کوین دیبروینه نیز بر خلق موقعیت های خوب این تیم تاثیر گذار بود .

در نیمه دوم تیم تاتنهام با پرس شدید خود مانع از حملات برق آسای تیم سیتی می شد و شاگردان گواردیولا نمی توانستند همانند بازی های گذشته خود از دفاع به حمله خیلی سریع تغییر وضعیت دهند و همین برای تیم تاتنهام کافی بود تا جلوی دریافت گل را بگیرند .

صحنه گل تاتنهام – هیونگ مین سون

تیم منچسترسیتی که چشم به حملات خود توسط وینگر های پر سرعت خود در این مسابقه بسته بود با دفاع مستجکم تیم تاتنهام کمی در لاک دفاعی فرو رفته بود تا در اندک روزنه های ایجاد شده در دفاع تاتنهام بتواند کاری از پیش ببرد و همین برای تیم تاتنهام کافی بود تا با خیمه سنگین بر روی دروازه تیم سیتی تک گل خود را وارد دروازه کند .

در دقیقه 78 بالاخره تک گل این دیدار به ثمر رسید . روی حرکت فوق العاده کریستین اریکسن و دید باز این بازیکن و اشتباه خط دفاعی تیم منچسترسیتی ، هیونگ مین سون با فراری عالی پشت دفاع سیتیزن ها به توپ رسید و با چرخش عالی و یک سر توپ موفق شد تا دروازه ادرسون را باز کند تا تک گل این دیدار به ثمر برسد .

بعد از باز شدن دروازه تیم سیتی ، بالاخره نوبت به حضور مهره های اصلی این تیم فرا رسید . حضور سانه و کوین دی بروینه در ترکیب می توانست در این 13 دقیقه پایانی مسابقه بازی را به تساوی بکشاند اما تیم تاتنهام به قصد حفظ تنها گل خود در این دیدار کمی عقب تر از گذشته نشسته بود و در عین حال نیز حملاتی را بر روی دروازه سیتی انجام می داد .

در نهایت بازی با نتیجه 1 بر صفر به سود تیم تاتنهام به اتمام رسید تا خیال تیم تاتنهام برای بازی برگشت در ورزشگاه اتحاد کمی راحت تر از گذشته باشد .

اختصاصی آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید