بیوگرافی آریا عظیمی نژاد ، آهنگساز و داور عصر جدید

آریا عظیمی‌نژاد یکی از داوران برنامه استعدادیابی عصر جدید است که از شبکه سه سیما در حال پخش است . با آسمونی همراه باشید تا با او بیشتر آشنا شوید .

پست اختصاصی آسمونی

بیوگرافی آریا عظیمی نژاد :

آریا عظیمی نژاد 5 اردیبهشت ماه 1352 در تهران متولّد شد. او موسیقی دان و آهنگساز است. ساز سه تار را نزد پدربزرگ خود فرا گرفت و نزد اساتیدی چون جلال ذوالفنون، محمود تاجبخش و علی‌اصغر زندوکیل آموزش دید.

عظیمی نژاد در سال 1372 در رشتهٔ موسیقی دانشگاه آزاد واحد هنر و معماری پذیرفته شد و نزد اساتیدی چون فرهاد فخرالدینی و مصطفی‌کمال پورتراب به فراگیری اصول موسیقی پرداخت .

آریا عظیمی نژاد کار حرفه ای ساخت موسیقی را از سال دوم دانشگاه با موسیقی تئاتر آغاز کرد و در مدتی کوتاه توانست در جشنواره‌های بین‌المللی تئاتر، نامزد دریافت بهترین موسیقی متن گردد.

این عوامل سبب ورود او به سینما و تلویزیون گردید. آریا عظیمی‌نژاد با ساخت موسیقی فیلم «میم مثل مادر» در سینما و «او یک فرشته بود» در تلویزیون توانست نامزدی جایزهٔ بهترین موسیقی متن در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر و جایزهٔ خانه سینما را برای فیلم‌های چون «میم مثل مادر»، «طلا و مس» و «فرزند خاک» به دست آورد.

عظیمی‌نژاد در سال 2004 میلادی توانست مقام دوّم در جشنوارهٔ موسیقی بریتانیا را در رشتهٔ موسیقی فولکلوریک بین‌المللی با تکنوازی سه‌تار به‌دست‌آورد.

آشنائی عظیمی نژاد با جاسلین پوک آهنگساز و نوازندهٔ پیانو و ویولای بریتانیائی سبب همکاری او در چندین پروژهٔ موسیقی فیلم شد. ساخت موسیقی برای خوانندگان سرشناس ایرانی از دیگر فعّالیت‌های حرفه‌ای او می‌باشد. علاقهٔ او به موسیقی فولکلوریک ایرانی سبب شد تا مجموعه‌ای از موسیقی نواحی ایران را جمع‌آوری کرده و از آن‌ها در ساخت موسیقی فیلم تأثیر گیرد.

آریا عظیمی‌نژاد در برنامه استعداد یابی عصر جدید به عنوان داور حضور دارد .

عصر جدید اولین و بزرگ ترین برنامه استعدادیابی تلویزیونی در ایران است که با حضور استعدادهای ویژه در زمینه های سرگرمی، هنری و مهارت های ورزشی روی آنتن شبکه سه در حال پخش است .

مجری برنامه عصر جدید احسان علیخانی است و داوران آن عبارتند از : آریا عظیمی نژاد ، سید بشیر حسینی ، امین حیایی و رویا نونهالی

پست اختصاصی آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید