گرانی بلیت بر استقبال مردم از سینما تاثیر گذاشت؟

به گزارش آسمونی:آمارها نشان می‌دهد که تعداد مخاطبان نوروز ۹۸ سینمای ایران در مقایسه با سال گذشته نه تنها کاهش نداشته است بلکه حدود ۲۰۰ هزار نفر هم بیشتر بوده است.

اکران نوروزی امسال با تمام پیچیدگی‌هایی که داشت نیمی از مسیر را طی کرد و با اقبال خوب علاقه‌مندان همراه و در این میان فروش قابل قبولی نیز عاید سینمای ایران شد.

پایان تعطیلات نوروزی فرصت مناسبی در اختیارمان قرار می‌دهد تا بر میزان مخاطبان سینمای ایران در نوروز ۹۸ مروری داشته باشیم و از کم و کیف آن مطلع شویم.

مسئله‌ای که امسال بر فروش فیلم‌های روی پرده تاثیر بسیاری داشت افزایش قیمت بلیت سینماها بود، در حالیکه قرار بود پنجشنبه، جمعه و روزهای تعطیل بلیت سینماهای کشور با افزایش همراه شود اما سینماداران در اقدامی غیرمنتظره برای تمامی روزهای تعطیلات نوروزی بلیت را  ۲۰ هزار تومان تثبیت کردند.

این اقدام با واکنش‌های منفی سینماگران و مخاطبان همراه شد اما مسئولان این حوزه در واکنش به این تصمیم تاکید کردند که قیمت بلیت سینما در ایام تعطیلات نوروزی همواره یکسان بوده و خواهد بود.

این افزایش قیمت، خطر ریزش مخاطبان سینما را از همان ایام گوشزد می‌کرد چرا که در شرایط نه چندان مساعد معیشت مردم این اتفاق می‌توانست برای سینمای ایران گران تمام شود. حال برای بررسی درستی این ادعا به مقایسه میزان مخاطبان امسال و نوروز ۹۷ می‌پردازیم.

نوروز ۹۷ و مخاطبانی که به سینماها آمدند

اکران نوروز ۹۷ از روز چهارشنبه ۲۳ اسفند ۹۶ در سینماهای سراسر کشور با روی پرده رفتن فیلم‌های «به وقت شام» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا، «لاتاری» ساخته محمدحسین مهدویان، «فراری» به کارگردانی علیرضا داودنژاد، «خرگیوش» ساخته مانی باغبانی، «لونه زنبور» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد، «مصادره» ساخته مهران احمدی و انیمیشن «فیلشاه» به کارگردانی هادی محمدیان آغاز شد.

منبع: خبر آنلاین

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید