تحلیل آمار و ارقام اینستاگرام ( Insights )

فناوری آسمونی  __  Asemooni Tech

به گزارش فناوری آسمونی ، اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه‌های اجتماعی است و ماهانه بیش از 1 میلیارد کاربر فعال دارد.
با توجه به این آمار ، این شبکه اجتماعی را می توان به یکی از مهمترین فضا ها برای بلیغات به شمار برد. اینستاگرام هم به تازگی اهمیت زیادی به کسب و کار ها داده است و قابلیت های جدیدی به برنامه اضاف کرده است.

یکی از این قابلیت های ، بخش تحلیل و آمار و ارقام است که با عنوان Insights شناخته می شود.
در حال حاضر این قابلیت فقط برای اکانت های تجاری ( Business Account ) در دسترس است پس اگر اکانت اینستاگرام شما شخصی است در صورتی به این ویژگی دسترسی خواهید داشت که حسابتان را تجاری کنید:

تبدیل اکانت شخصی به اکانت تجاری ( Business Account ) و بر عکس در اینستاگرام 

 

Insights اینستاگرام امکان آنالیز بازخورد مخاطبان از پست ها و استوری ها را به ما نمایش می دهد.

برای رفتن به این بخش از طریق منوی کناری گزینه Insights را انتخاب کنید.

 

اگر با صفحه خالی روبرو شدید نگران نباشید. به این دلیل است که برای پست هایی که قبلا درج کرده اید تحلیلی وجود ندارد و با اضافه کردن پست جدید به مرور زمان این قابلیت قابل مشاهده خواهد بود.

در بالاترین قسمت می‌توانید سه بخش محتوا ( Content )  و فعالیت ( Activity ) و مخاطبین ( Audience ) را مشاهده خواهید کرد.

 

بخش محتوا ( Content ) :
در این بخش می توانید اطلاعاتی از پست‌های منتشر شده خود را مشاهده کنید و این اطلاعات را با هم مقایسه کنید و بازخورد کاربران را بررسی کنید.

بخش فعالیت ( Activity ) :
در این بخش می توانید تحلیلی از فعالیت های خود را در طول مدت مشخص بررسی و تحلیل کنید.

بخش مخاطبین ( Audience ) :
این بخش اطلاعاتی مفیدی از دنبال کننده های صفحه تان را در اختیار شما قرار می دهد که می تواند بسیار کار آمد و جالب باشد.
این اطلاعات شامل موقعیت جغرافیایی ، بازه سنی و … می باشد که می تواند به به کسب و کار ها کنک کند تا قشر مورد نظر خود را هدف قرار دهند.

 اصطلاحات:

Impressions : این گزینه مشخص می‌کند مجموع بازدید کلی پست‌های شما در بازه مورد نظر چقدر بوده است. هر ایمپرشن نشان دهنده‌ی یک بار ظاهر شدن محتوای شما بر روی نمایشگر مخاطب است.

Reach : این گزینه مشخص می‌کند به طور کلی چند نفر ( بازدیدهای تکراری در نظر گرفته نمی شود ) حداقل یکی از پست‌های اکانت شما را دیده‌اند. با کمی تحلیل می توان به این نتیجه رسید که همواره تعداد بازدیدها از تعداد نفرات بیشتر است زیرا حداقل یک نفر وجود دارد که یکی از پست‌های شما را دو بار دیده باشد. (به زبان ساده Impressions همیشه از Reach بیشتر است )

گزینه های Website – Email – Direction: این قسمت بیانگر تعداد دفعاتی است که کاربران به صورت مجزا روی یکی از لینک‌ وبسایت ، ایمیل و یا آدرس درج شده در پروفایل شما کلیک کرده‌اند، این پارامتر تکرار را نیز در نظر می‌گیرد.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید